Klaipėdos ligoninės gydytojas apie alkoholiu apsinuodijusius paauglius: visiems nustatyti sunkūs girtumai

Klaipėdos ligoninės gydytojas apie alkoholiu apsinuodijusius paauglius: visiems nustatyti sunkūs girtumai


Klaipėdos vaikų ligoninės Vaikų reanimacijos skyriaus vedėjas Linas Mikelis teigia, kad ketvirtadienio vakarą į ligoninę be sąmonės pristatyti nepilnamečiai apsinuodijo alkoholiu – visiems jiems nustatytas sunkus girtumas. Gydytojas atkreipia dėmesį, kad medikams su panašiomis situacijomis tenka susidurti pakankamai dažnai, paauglių tarpe dominuoja apsinuodijimo alkoholiu atvejai.


„Vaikai buvo tikrai rimtų ir sunkių būklių. Vieną merginą greitajai teko netgi gaivinti dėl kvėpavimo sutrikimo. Nustatyta, kad apsinuodijimas yra tik alkoholiu“, – informavo L. Mikelis.


Pasak jo, šiuo metu vaikų būklė stabili, juos artimiausiu metu planuojama išleisti namo.


Gydytojo teigimu, visiems vaikams buvo nustatyti sunkūs girtumai – nuo 1,5 iki 2,5 promilės.


„Visi atvyko gana giliose komose, reikėjo jų būklę sekti, kad nenutiktų rimtesni dalykai – kvėpavimo sustojimas, vėmimas, užspringimas, mirtis. (...) Jie atvežti iš gamtos, sušalę, tai taip pat vaidina didelę reikšmę“, – sakė jis.


L. Mikelis pažymėjo, kad mergaitės būklė buvo sunkiausia.


„Vaikai, greičiausiai, vartojo stiprų alkoholį, jų pasakojimai gana skiriasi – vieni sako, kad spalvotą, kiti, kad nespalvotą, treti nieko nesako“, – sakė jis.

REKLAMA


Gydytojas patikino, kad nepilnamečių tėvai apie vaikų būklę ir situaciją yra informuoti.


„Tėvai informuoti, tėvai žino viską apie savo vaikų būkles, gydimus ir tolimesnius veiksmus“, – patikino jis.


Pasak gydytojo, panašių atvejų pandemijos laikotarpiu buvo sumažėję, tačiau situacija vėl grįžta į priešpandeminį lygį. L. Mikelis pažymi, kad tarp paauglių dominuoja apsinuodijimo alkoholiu atvejai.


Į Klaipėdos ligoninę ketvirtadienį vakare be sąmonės buvo pristatyti trys nepilnamečiai, kurie, kaip pranešė policija, galimai apsinuodijo alkoholiu.


Vienas jų gimęs 2007, kitas – 2009 metais bei nepilnametė, gimusi 2011 metais.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)