G. Landsbergis kritiškai vertina parlamentarus, kurie nenurodė narystės Komunistų partijoje: tokia pas mus jau tendencija

Lukas Balandis/BNS


Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prastai vertina kai kurių Seimo narių, įskaitant ir dalies partiečių, sprendimą nenurodyti turėtos priklausomybės Komunistų partijai.


„Prastai vertinu. Tokia pas mus jau tendencija. Politikai yra apsisprendę tokių faktų nepranešti“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.


„Tokie klausimai turi būti deklaruoti, kad nebūtų siurprizų nei jums, nei kolegoms. Nesvarbu, kur tas asmuo yra, kurioje institucijoje. Aš tikiuosi, kad taisyklės visiems galios tokios pačios ir visi įsirašys, kokioje partijoje ir kada yra buvę“, – sakė politikas, veikiausiai turėdamas galvoje prezidentą Gitaną Nausėda, kuris taip pat savo biografijoje nebuvo nurodęs, kad priklausė komunistų partijai.


Pavasarį rezonansą sukėlė žinia paaiškėjus apie nutylėtą prezidento priklausymą Komunistų partijai. Dokumentai, kad 1988 m. prezidentas Gitanas Nausėda pateikė prašymą stoti į Komunistų partiją aptikti Lietuvos ypatingajame archyve. Apie tai paskelbė žurnalistas Dovydas Pancerovas. Prezidentūra patvirtino paviešintus faktus, tačiau kartu ir pareiškė, kad G. Nausėda prasidėjus Sąjūdžiui, Komunistų partijos veikloje nedalyvavo.

REKLAMA


Antradienį naujienų portalas 15min.lt. paskelbė, kad Lietuvos archyvuose esančiuose Komunistų partijos dokumentuose aptiktos 12 dabartinių parlamentarų bylos.


Komunistų partijai priklausė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Vilija Targamadzė, Algirdas Stončaitis, Zigmantas Balčytis, Laima Nagienė, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys Liudas Jonaitis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovai Antanas Vinkus, Dainius Kepenis, Rimantė Šalaševičiūtė , Algimantas Dumbrava.


Komunistų partijos sąrašuose rasta ir dabartinės Seimo valdančiosios daugumos atstovų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausantis Kęstutis Masiulis ir Algis Strelčiūnas bei Laisvės partijos frakcijos narys Artūras Žukauskas.


Visi šie politikai savo biografijose narystės Komunistų partijoje nenurodė.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)