A. Anušauskas apie Lenkijos pareiškimus dėl ginklų tiekimo Ukrainai: visi komentuoja iš konteksto ištrauktą pareiškimą

Žygimantas Gedvila/BNS


Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nekomentuoja Lenkijos pareiškimų apie sprendimus nebetiekti ginkluotės Ukrainai. Pasak politiko, tai yra iš konteksto ištraukti pasisakymai. Ministro manymu, Varšuva ir Kyjivas atras reikiamus kompromisus dėl ukrainietiškų grūdų tranzito ir dvišalės įtampos nuslūgs.


„Visi ką komentuoja – ištrauktą iš konteksto pareiškimą. O kontekste – tai ne ginklų tiekimas, o kontekste yra dabartiniai mėginimai susitarti dėl grūdų rinkos, dėl vežimo per Lenkiją. Ir aš manau, kad abi šalys turi galimybes šiuo klausimu surasti reikalingus kompromisus. Manau, tą ir padarys“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Anušauskas.


Jis patikino, kad trečiadienį susitikęs su Lenkijos gynybos ministru A. Anušauskas kalbėjo apie šalių paramą Ukrainai. Todėl ministras paragino į Varšuvos pareiškimus reaguoti ramiau.


„Žinokite, palaukite – išsispręs tie klausimai, susiję su grūdų rinka, išsispręs ir kiti. Dėl to siūlau labiau atvėsti, ramiau reaguoti į debatus, kurie vyksta Lenkijoje, nes, vis tik, Lenkijos kontekstas yra rinkiminis“, – teigė jis.


Lenkija trečiadienį pareiškė, jog nebeginkluos Ukrainos ir dėmesį skirs savo pačios gynybinėms reikmėms, sąjungininkėms susiginčijus svarbiu Kyjivo kovos su įsiveržusia Rusijos kariuomene momentu.

REKLAMA


Aštrėjant ginčui dėl ukrainietiškų grūdų eksporto, Lenkija išsikvietė Ukrainos ambasadorių, norėdama išreikšti jam protestą dėl prezidento Volodymyro Zelenskio komentarų Jungtinėse Tautose. Ukrainos lyderis pareiškė, kad kai kurios šalys tik apsimeta, jog palaiko Kyjivą, kurio karinės pajėgos šiuo metu vykdo kontrpuolimą. Tai įžeidė Varšuvą, kuri yra viena ištikimiausių Ukrainos rėmėjų nuo pat Rusijos visapusiškos invazijos pradžios 2022 m. vasarį.


Didelė dalis kitų sąjungininkų siunčiamų ginklų Ukrainą pasiekia per Lenkijos teritoriją. Lenkija taip pat yra priėmusi šimtus tūkstančių ukrainiečių pabėgėlių, kuriems teikia įvairią paramą.


Įtampą tarp Varšuvos ir Kyjivo pakurstė Lenkijos sprendimas uždrausti grūdų importą iš Ukrainos. Varšuva tokį žingsnį žengė siekdama apsaugoti lenkų ūkininkus.


Grūdai Lenkijoje yra jautri tema, šalies kitą mėnesį laukiant rinkimams. Dabartinė dešiniojo sparno vyriausybė turi didelį regionų, kuriuose verčiamasi ūkininkavimu, palaikymą.


Kyjivas po ambasadoriaus iškvietimo paragino Lenkiją „palikti emocijas nuošalyje“ ir laikytis „konstruktyvaus“ požiūrio.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)