R. Duchnevič sako ieškosiantis sąlyčio taškų su opozicija: negali būti taip, kad meras atliks tik simbolinį vaidmenį

R. Duchnevič sako ieškosiantis sąlyčio taškų su opozicija: negali būti taip, kad meras atliks tik simbolinį vaidmenį


Antrajame savivaldos rinkimų ture Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) įveikęs socialdemokratas Robert Duchnevič sako mero poziciją rajone matantis kaip vadovo, nepaisant to, kad taryboje dauguma – 18 iš 31 – opozicinės partijos LLRA-KŠS nariai.


„Meras dabar tampa vykdomosios valdžios atstovu, tuo pagrindiniu vadovu. Jis skiria administracijos direktorių, kuris vadovauja seniūnams, visam administracijos personalui, – tai mūsų savivaldybėje yra labai svarbu. Mes turim suprasti, kad čia dirba daug ir pono Tomaševskio partijos žmonių, o tarybos nariai vis dėlto nėra jų pagrindinė darbovietė, jie projektų beveik jokių nerašo, neteikia, viską daro administracija, kuriai vadovaus meras.


Tai šiuo atveju, manau, kad mes tų sąlyčio taškų labai daug turėtume surasti ir negali būti taip, kad meras tik simbolinį vaidmenį atliks“, – LRT televizijai pirmadienį sakė naujas Vilniaus rajono meras R. Duchnevič.


Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad dabar merui yra suteikta ir veto teisė, jis formuoja darbotvarkę, prižiūri savivaldybėje vykstančius projektus – todėl, pasak jo, nebus taip, kad opozicinės politinės jėgos meras rajone atliks tik reprezentacinę funkciją.  

REKLAMA


„Taip, taryba dažnu atveju gali ir nebalsuoti, bet vėlgi – turi būti motyvų. Aš nemanau, kad kuri nors politinė partija norės savivaldybėje kelti destrukciją, visi dirba dėl gyventojų gerovės“, – teigė R. Duchnevič.


Neatmeta galimybės, kad vicemeras gali būti opozicijos atstovas


Kalbėdamas apie potencialius kandidatus į vicemerus, R. Duchnevič neslepia, kad pirmiausia siūlys savo – socialdemokratų – partijos narį.


„Mes dabar turime du vicemerus, bet naujas įstatymas leidžia savivaldybei turėti tris, ir, jeigu aš galėsiu skirti savo, jeigu mes turėsime tokią derybinę galią, tai skirsime tikrai kažkokį partijos narį, bet, aišku, patyrusį administratorių“, – teigia R. Duchnevič.


Visgi jis sako neatmetantis galimybės, kad, radus bendrą sutarimą su opozicinėmis jėgomis savivaldybėje, galėtų būti svarstomos ir jų siūlomos kandidatūros.


„Šiuo atveju kitos kandidatūros priklauso ne nuo koalicijos partnerių, o nuo kitų partijų – tai vėlgi nuo Lenkų rinkimų akcijos arba centro dešinės. Jeigu mes sutarsime, kad kartu sėdame prie bendro derybų stalo, sudėliojame gaires, kaip matome savo programinius punktus, ką kartu galime padaryti, atmetant tai, dėl ko nesutinkame, tai jie patys turės kandidatūrą paskirti.

REKLAMA


Mano oponentas, kuris su manimi antrame ture susitiko, tikiuosi, kad sutiktų šiuo atveju, nes aš manau, kad jis būtų puikus vicemeras“, – LRT televizijai teigė R. Duchnevič.


Sekmadienį vykusius antro turo savivaldos rinkimus Vilniaus rajone sensacingai laimėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Robert Duchnevič.


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, R. Duchnevič surinko 50,2 proc. balsų., o jo oponentas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Waldemar Urban – 49,07 proc. balsų.


Kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture W. Urban surinko 46,63 proc. rinkėjų balsų, o R. Duchnevič – 25,48 proc. balsų.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>