Polotilogas: dalis Vilniaus rajono balsų jau nubyrėjo R. Duchnevičiui, tad jo pergalė nebūtų visiška staigmena

Polotilogas: dalis Vilniaus rajono balsų jau nubyrėjo R. Duchnevičiui, tad jo pergalė nebūtų visiška staigmena


Socialdemokratų kandidato Roberto Duchnevičiaus pergalė Vilniaus rajono mero rinkimuose, pasak Vilniaus universiteto politologo Mažvydo Jastramskio, nebūtų stebinanti. Jo teigimu, socialdemokratų kandidatas turintis šansą surinkti ne tik prieš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatą Waldemarą Urbaną balsuojančiųjų asmenų balsus, bet galimai ir įprastai už LLRA-KŠŠ balsuojančios lenkų mažumos palaikymą.


„Jis yra socialdemokratas, tad gali surinkti visus balsus, kurie yra iš žmonių, kurie ne už LLRA balsuoja. Negana to, pats Duchnevičius yra lenkas“, – ketvirtadienį TV3 televizijai teigė M. Jastramskis.


M. Jastramskis pridėjo, kad tai, jog šioje apygardoje pirmą kartą vyksta antrasis rinkimų turas parodo, kad LLRA-KŠS dominavimo Vilniaus rajone pabaiga artėja.


„Daug kas netiki, kad taip gali būti. Bet atsiminkime, kad buvo Naujosios Vilnios rinkimai, kai buvo Navickienė prieš Paleckį. Ten buvo labai artima, bet sugebėjo laimėti konservatoriai apygardoje, kur anksčiau laimėjo tautinės mažumos ar darbo partija. Tai kažkada tai pirmą kartą turi įvykti, kažkur per nedaug balsų persikelti. Aš nežinau, ar šiuose rinkimuose, bet tai yra įmanoma“, – tvirtino jis.  


Vilniaus rajono mero rinkimuose antrajame ture varžosi du kandidatai – LLRA-KŠS atstovas Waldemar Urban (pirmajame ture surinkęs 46,63 proc. balsų) bei socialdemokratas Robert Duchnevič (surinkęs 24,84 proc. balsų).  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)