G. Nausėda: jeigu Kinija pradės teikti pagalbą Rusijai ginklų ir amunicijos forma, Ukrainoje kils dar kruvinesnis karas

G. Nausėda: jeigu Kinija pradės teikti pagalbą Rusijai ginklų ir amunicijos forma, Ukrainoje kils dar kruvinesnis karas


Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad galimas Kinijos „letalinių“ ginklų tiekimas Rusijai skatintų dar ilgesnį ir kruvinesnį karą. Kitą vertus, toks veiksmas būtų visiškai nesuprantamas, kadangi Pekinas viešai teigia, kad siekia taikios karo Ukrainoje rezoliucijos.


„Jeigu toks procesas pradės vykti, tai Ukrainoje kils dar ilgesnis ir kruvinesnis karas“, – pirmadienį interviu CNN metu sakė G. Nausėda.


Prezidentas tvirtino, kad Rusijai vykdant agresiją prieš Ukrainą, Kinijos valdžia neturėtų bandyti kurti artimesnių ryšių su Maskva.


„Tai turėtų būti labai aiški žinutė, kad Kinijos valdžia ir Kinijos vyriausybė neturėtų kištis į šį karą, nes šalis agresorė yra Rusija, o agresijos auka yra Ukraina, ir tai yra gana aišku visiems“, – aiškino jis.


JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas praeitą savaitę keliuose interviu teigė, kad Kinija „svarsto galimybę teikti mirtiną paramą“ Maskvai, amunicijos ir letalinių ginklų forma.


Tuo metu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas JAV įtarimus atmetė. Pasak jo Pekinas atlieka konstruktyvų vaidmenį ir pasisako už konstruktyvų dialogą.


Karinės pagalbos Ukrainai klausimu būtina peržengti „raudonąsias linijas“


Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį interviu amerikiečių transliuotojui CNN pakartojo savo jau ne kartą išsakytą, Vakarams adresuotą raginimą karinės pagalbos Rusijos užpultai Ukrainai klausimu peržengti „raudonąsias linijas“.

REKLAMA


„Labai svarbu peržengti šias raudonąsias linijas, kurios yra mūsų galvose ir realybėje iš tikrųjų neegzistuoja. Galbūt Rusija kartais bando braižyti šias linijas už mus“, – tvirtino G. Nausėda.


„Mano žinutė tokia: nešvaistykite laiko. Būkite ryžtingi, vieningi ir priimkite sprendimus kaip įmanoma greičiau“, – pridūrė valstybės vadovas.


Paklaustas apie tai, kokią žinią vešis į Lenkiją, kur trečiadienį numatytas Bukarešto devyneto šalių vadovų susitikimas su JAV prezidentu Joe Bidenu, G. Nausėda tikino kalbėsiąs apie Lietuvos, o ypač „viso rytinio flango“ saugumą.


Prezidentas kartu pažymėjo, kad Baltijos šalys šiuo metu fiksuoja tiesioginę Rusijos ir Baltarusijos keliamą grėsmę. „Būtent dėl šios priežasties tikimės teigiamų signalų dėl mūsų saugumo“, – pareiškė G. Nausėda.


Valstybės vadovas interviu taip pat buvo paprašytas pakomentuoti Kinijos ketinimus pristatyti taikos planą Ukrainai. G. Nausėda pabrėžė, kad Pekinas neturėtų kištis į karą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>