G. Nausėda ragina Europos lyderius imtis didesnių gynybos išlaidų įsipareigojimų: Rusijos grėsmė žemynui niekur nedings

G. Nausėda ragina Europos lyderius imtis didesnių gynybos išlaidų įsipareigojimų: Rusijos grėsmė žemynui niekur nedings


Prezidentas Gitanas Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje kreipėsi į politinius lyderius ir paragino imtis didesnių gynybos išlaidų įsipareigojimų, būtinų užtikrinant atgrasymo ir gynybos patikimumą bei efektyvumą.


„Miuncheno saugumo konferencijoje kreipiausi į politinius lyderius ir saugumo ekspertus. Brutali Rusijos agresija prieš Ukrainą nebuvo netikėta. Metų metus V. Putinas garsiai ir aiškiai deklaravo savo tikslus ir siekį atkurti Sovietų imperiją. Mes girdėjome jį kalbant apie tai čia, Miunchene, 2007 metais. Ar pamenate? Ukraina visada buvo jo imperinės vizijos taikiniu. Ir neturėkime iliuzijų – jei Putinui pasiseks Ukrainoje, agresija tęsis“, – penktadienį feisbuke rašė G. Nausėda.


„Viso pažangaus ir demokratinio pasaulio pareiga yra padėti Ukrainai laimėti karą, o vienas svarbiausių šios pergalės elementų – stiprus ir niekuo nepakeičiamas transatlantinis ryšys bei JAV lyderystė užtikrinant Europos saugumą“, – pridūrė jis.


Šalies vadovas pažymėjo, kad šalys turi laiko tiek, kiek jo mums iškovoja Ukraina mūšio lauke, todėl šalys neturi teisės švaistyti šio laiko veltui.


„Net ir Ukrainai pasiekus pergalę mūšio lauke, Rusijos grėsmė žemynui niekur nedings. Todėl Europos valstybės privalo imtis didesnių gynybos išlaidų įsipareigojimų, būtinų užtikrinant atgrasymo ir gynybos patikimumą bei efektyvumą“, – pažymėjo G. Nausėda.

REKLAMA


Penktadienį G. Nausėda ir Užsienio riekalų ministras Gabrielius Landsbergis Vokietijoje dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje. Prezidentas kartu su pasaulio valstybių lyderiais aptarė svarbiausius saugumo iššūkius: Rusijos karą Ukrainoje, Europos saugumo situaciją bei veiksmus, kurių turėtų imtis pasaulio bendruomenė.


Miuncheno saugumo konferencija – didžiausia saugumo konferencija, rengiama jau 59-ąjį kartą. Čia kasmet renkasi pasaulio politiniai lyderiai, akademinio pasaulio ir verslo atstovai aptarti globalių saugumo iššūkių ir būdų juos įveikti.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>