V. Čmilytė-Nielsen: pažvelgus į praeitas kadencijas neatrodo, kad Vyriausybės perkrovimai būtų pagerinę darbą

V. Čmilytė-Nielsen: pažvelgus į praeitas kadencijas neatrodo, kad Vyriausybės perkrovimai būtų pagerinę darbą


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen abejoja, kad perkrovus Vyriausybę Ministrų Kabinetas dirbtų geriau. Pasak parlamento vadovės, istorija rodo, kad paprastai ministrų keitimai Vyriausybės darbo nepagerina.


„Man rodos, Vyriausybės perkrovimas, bent jau pastarosiomis savaitėmis, tapo idée fixe, nes daug apie tai girdžiu. Nors pažvelgus į praeitas kadencijas neatrodo, kad Vyriausybės perkrovimai ar ministrų keitimai būtų pagerinę darbą“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.


„Pavyzdžiui, Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje su kiekvieno ministro pakeitimu kompetencija prastėjo. O Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje net 8 ministrai buvo pakeisti. Bet tai kažkokių pokyčių į gerą tikrai neatnešė. Tai, aš manyčiau, kad pats veiksmas vien dėl veiksmo nėra prasmingas“, – akcentavo ji.


V. Čmilytė-Nielsen taip pat akcentuoja, kad apie būtinybę keisti ministrus kalbantys opozicijos atstovai šiek tiek taiko dvigubus standartus.


„Nes iš vienos pusės kalba apie tai, kad kai kurių žmogaus teisių klausimų karo metu nereikėtų kelti, nes tai yra netinkamas laikas, bet visiškai mielai pamatytų besikeičiančius ministrus, kas vienaip ar kitaip paralyžiuoja ministerijos darbą kuriam laikui. Tai aš prasmės tokio veiksmo, kai nėra labai rimtų argumentų ir priekaištų ministrams – nematau“, – pabrėžė ji.

REKLAMA


Liberalų sąjūdžio pirmininkė taip pat patikino partijos deleguotais ministrais Simonu Gentvilu ir Simonu Kairiu visiškai pasitinti ir priekaištų dėl jų darbo neturinti.


Opozicija Seimo rudens sesijos metu taip pat ketina inicijuoti interpeliaciją užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, svarstoma galimybė interpeliuoti ir energetikos ministrą Dainių Kreivį bei aplinkos ministrą Simoną Gentvilą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)