Planuojamas pasirodymas Sočyje sukėlė klausimų dėl M. Drobiazko pilietybės: dovanas galima atsiimti

Planuojamas pasirodymas Sočyje sukėlė klausimų dėl M. Drobiazko pilietybės: dovanas galima atsiimti


Lietuvos šokių ant ledo porai Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui ketinant pasirodyti Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos organizuojamame renginyje, Seime keliamas klausimas dėl M. Drobiazko pilietybės.


Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras sako, kad Lietuvos pilietybė M. Drobiazko buvo suteikta kaip dovana, o ją, pažymi politikas, galima atsiimti.


Ypač, akcentuoja S.  Šedbaras, jei Lietuvos pilietybę gavusio asmens veiksmai niekaip nedera su šaliai ypač svarbiais principais. Kaip leido suprasti Seimo narys, garsiausios visų laikų Lietuvos šokių ant ledo poros pasirodymas Kremliaus ruporo žmonos renginyje būtų pakankamas pagrindas pradėti diskusiją dėl 1992 metais suteiktos pilietybės atėmimo.


„Aš kategoriškai smerkiu tokius dalykus. Iš teisinės pusės, aš manau, kad reikia pradėti procedūrą dėl pilietybės atėmimo. Ji kaip dovana buvo suteikta, o dovaną galimą atsiimti“, – sako konservatorius.


„Aš tikrai būčiau už tai, kad reikėtų pasvarstyti šį klausimą. Jeigu trūksta teisinių mechanizmų, tai juos galima patobulinti. Bet žmogus, kuris gauna pilietybę kaip tam tikrą dovaną, tikrai ja turi naudotis tinkamai“, – pridūrė S. Šedbaras.

REKLAMA


Pasak jo, Prezidentūra, kaip atsakinga institucija, šį klausimą galėtų jau pasvarstyti.


„Aš manau, kad šioje vietoje reikėtų Prezidentūrai pasvarstyti šį klausimą“, – teigė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.


Penktadienį Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona T. Navka socialiniuose tinkluose paskelbė, kad Lietuvos šokių ant ledo pora ketina pasirodyti Rusijos mieste Sočyje.