Lietuvos rinktinė pasirodymą pasaulio čempionate Kinijoje užbaigė užtikrinta pergale

Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo etapo L grupės rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė 74:55 (19:14, 19:10, 14:15, 22:16) nugalėjo Dominikos respublikos ekipą.

Abi komandos jau nebeturėjo galimybių patekti į ketvirtfinalį.

Sėkmingai susitikimą pradėję lietuviai iš karto išsiveržė į priekį (5:0, 9:2, 17:4), vis dėlto varžovams iki pirmojo kėlinio pabaigos pavyko priartėti (14:19). Prieš ilgąją pertrauką mūsiškiai susikrovė 14 taškų pranašumą (38:24).

6

Įpusėjus trečiajam kėliniui, Dominikos respublikos krepšininkai sumažino atsilikimą iki septynių taškų (34:41), tačiau lietuviai vėl susigrąžino dviženklę persvarą ir po 30 žaidimo minučių pirmavo 52:39. Paskutiniame ketvirtyje lietuviai kontroliavo žaidimo eigą, dar labiau padidino skirtumą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinei po 19 taškų pelnė Jonas Valančiūnas (10 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius, 12 - Mindaugas Kuzminskas, po 5 - Arnas Butkevičius, Mantas Kalnietis (8 rez. perd.) ir Edgaras Ulanovas, 4 - Paulius Jankūnas, po 2 - Rokas Giedraitis ir Marius Grigonis, 1 - Jonas Mačiulis. Renaldas Seibutis taškų nepelnė, o Domantas Sabonis nežaidė.

Dominikos respublikos ekipoje 14 taškų surinko Rigoberto Mendoza, 11 - Sadielis Rojasas, 8 - Eloy'us Vargasas.

Lietuva (3 pergalės/2 pralaimėjimai) L grupėje užėmė trečiąją vietą, o galutinėje įskaitoje mūsiškiams atiteks 9-12 pozicijos. Dominikos respublika (2/3) grupėje liko ketvirta, o galutinėje įskaitoje bus 13-16.

1-7 vietas čempionate užimsiančios rinktinės iškovos tiesioginius kelialapius į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, o 8-23 pozicijos užimsiančios ekipos kovos atrankos turnyruose.