Būsto kaina auga: per metus pabrango daugiau kaip 13 proc.

Būsto kaina auga: per metus pabrango daugiau kaip 13 proc.


Būsto kaina Lietuvoje vis dar auga. Antrą šių metų ketvirtį palyginti su pirmu būstas pabrango 3,4 proc. Naujos statybos būstai pabrango 2,6 proc. Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 2,6 proc., tiek pat pabrango vienbučiai ir dvibučiai namai.


Ankstesnės statybos būstai pabrango 3,9 proc. Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 4,7 proc., vienbučiai ir dvibučiai namai – 1,8 proc.


Antrą ketvirtį, palyginti su 2020 m. antru ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 13,3 proc.


Naujos statybos būstai pabrango 12,5 proc. Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 13 proc., o vienbučiai ir dvibučiai namai – 11,3 proc.


Ankstesnės statybos būstai pabrango 14 proc. Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 15,1 proc., vienbučiai ir dvibučiai namai – 10,8 proc.


Antrą ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, savininkų užimtų būstų sąnaudų elementų kainų padidėjimas, apskaičiuotas pagal savininkų užimtų būstų kainų indeksą (SUBKI), sudarė 3,1 proc.


Antrą ketvirtį, palyginti su 2020 m. antru ketvirčiu, savininkų užimtų būstų sąnaudų elementų kainų padidėjimas, apskaičiuotas pagal SUBKI, sudarė 12,5 proc.