Istorinė kelionė į kosmosą: iš civilių sudaryta „SpaceX“ įgula sėkmingai užbaigė skrydį aplink Žemę

Istorinė kelionė į kosmosą: iš civilių sudaryta „SpaceX“ įgula sėkmingai užbaigė skrydį aplink Žemę


Istorinė kelionė aplink Žemės orbitą baigta. Po trijų dienų kosmose šeštadienį keturi turistai Elono Musko įkurtos kompanijos „SpaceX“ erdvėlaiviu saugiai grįžo į Žemę.


Sėkmingai užbaigta misija, praminta „Inspiration4“, kuri yra unikali tuo, kad aplink Žemės orbitą skrido tik iš civilių asmenų sudaryta įgula: šiame skrydyje profesionalių astronautų nebuvo.


Milijardierius verslininkas Jaredas Isaacmanas ne tik vadovavo civilių įgulai, bet ir finansavo kosmoso turistų kelionę, norėdamas kosmosą padaryti labiau prieinamą visiems planetos gyventojams.Misijos „Inspiration4“ tikslas buvo paskatinti kosmoso demokratizaciją, įrodant, kad kosmosas yra prieinamas ne tik profesionalams, bet ir tiems žmonėms, kurie nepraleido daugybės metų treniruodamiesi ir ruošdamiesi skrydžiams.


Keturi kosmoso turistai – J. Isaacmanas ir trys kiti amerikiečiai – aplink Žemę skriejo tris dienas ir nukeliavo didesnį atstumą nei Tarptautinė kosminė stotis. Jų erdvėlaivis aplink planetą apytiksliai 575 km aukštyje kasdien apskriedavo 15 kartų.Už šią misiją milijonus dolerių paklojęs J. Isaacmanas tris vietas padovanojo 29-erių metų amžiaus slaugytojai Hayley Arceneaux, 51-erių profesorei Sian Proctor ir 42-ejų JAV oro pajėgų veteranui Chrisui Sembroskiui.


Kitas kosmoso turistų skrydis planuojamas 2022 m. sausio mėnesį. Įgulą sudarys trys verslininkai.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)