Norvegijoje pastebėtas didžiulis meteoritas

Norvegijoje pastebėtas didžiulis meteoritas


Savaitgalį virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.


Keli liudininkai kreipėsi į policiją, norėdami pranešti, kad matė itin ryškią šviesą ir girdėjo stiprų garsą, sekmadienį pranešė Norvegijos transliuotojas NRK ir laikraštis „VG“.


Kai kurie žmonės netgi sakė, kad jų langus ar duris atvėrė meteorito sukeltas oro slėgio pokytis. „VG“ žurnalistas reginį apibūdino kaip skriejantį ugnies kamuolį, kuris apšvietė visą dangų.


Pranešama, kad dangaus kūno švytėjimas šeštadienį iškart po 1.00 val. vietos laiku buvo matomas didelėje pietinės Norvegijos dalyje ir net Švedijoje.


Ekspertai mano, kad meteorito dalys turėjo nukristi į vakarus nuo Oslo.Vegardas Lundby iš Norvegijos meteoritų tinklo sakė NRK, kad dabar labai stengiasi surasti tuos akmenis, kurie, kaip manoma, sveria kelis kilogramus, nes yra vertingi objektai tyrimams.


Iš pradžių meteorito dydis buvo nežinomas, tačiau liudininkų pranešimai rodo, kad jis buvo gana didelis, o kai kurie įtaria, kad jis galėjo sverti kelias dešimtis kilogramų.


Pasak „VG,“ ekspertai daro prielaidą, kad meteoritas atskriejo iš asteroidų juostos tarp Marso ir Jupiterio.