„Kino karavanas“ vasaros kino kelionę po Lietuvą pradėjo nuo Palangos tilto

„Kino karavanas“ vasaros kino kelionę po Lietuvą pradėjo nuo Palangos tilto


Liepos 6 d. paplūdimyje prie Palangos tilto giedant tautišką giesmę atidarytas septintus metus vyksiantis projektas „Kino karavanas“. Festivalis „Kino pavasaris“ ir partneris TV3 šią vasarą šalies miestuose surengs apie 30 nemokamų lauko seansų. Jų metu bus parodyti tokie metų hitai kaip „Parazitas“ ir „Kristaus kūnas“.


Liepą ir rugpjūtį „Kino karavanas“ lankysis Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Gargžduose, Švenčionyse, Švenčionėliuose, Pabradėje ir kituose Lietuvos miestuose.


„Šios vasaros kino kelionę pradėjome drauge su žiūrovais giedodami himną. Taip ne tik paminėjome Valstybės dieną, bet ir įprasminome šių metų „Kino karavano“ žinutę „Kinas jungia“. Keliaudami su filmais po šalį priešais ekraną suburiame vietines bendruomenes ir padedame joms užmegzti pokalbius rūpimomis temomis. Žiūrint filmą gražiausiose miestelio viešose vietose užgimęs bendrystės jausmas neleidžia jaustis vienišam. Ne veltui projektą Palangoje atidarėme su Marijos Kavtaradzės kelio filmu „Išgyventi vasarą“, kuris pasakoja apie jaunų žmonių emocinę sveikatą“, – sako „Kino pavasario“ vykdomoji direktorė Agnesta Filatovė.

REKLAMA


Iš Palangos pajudėjęs „Kino karavanas“ pas metus laukusius žiūrovus atvyks su minėta žinute „Kinas jungia“: vaizduotę ir kasdienybę jungiantis kinas augina bendrystės jausmą, kai priešais ekraną išgyvenami panašūs jausmai; kinas jungia emociškai, nes neleidžia jaustis viešinam; kinas jungia Lietuvą, nes dalis didmiesčių kultūrinio gyvenimo atvežama į mažesnius miestelius; kinas jungia žmones, nes patyriminiai nemokami kino seansai suburia bendruomenes.


Šių metų projekto repertuare – filmai visai šeimai: nuoširdi istorija „Suteik man sparnus“, nuotykių animacija „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ ir šeimų pamiltas „Moliūgėlio gyvenimas“. Taip pat bus parodyta šių metų „Kino pavasarį“ atidariusi drama „Proksima“, geriausiai žiūrovų įvertintas lenkų hitas „Kristaus kūnas“ ir, žinoma, kultinis „Parazitas“.

REKLAMA


Laukiantiems seansų po atviru dangumi patariama sekti vietinę žiniasklaidą, „Kino karavano“ feisbuko paskyrą bei „Kino pavasario“ svetainėje talpinamas naujienas. Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.


2020 m. „Kino karavano“ liepos maršrutas:


- liepos 11 d. 22 val., Jonavos Joninių slėnis, „Parazitas“;
- liepos 15 d. 22 val., Panevėžio Kultūros ir poilsio parko amfiteatras, „Kristaus kūnas“;
- liepos 18 d. 22 val., Gargždų Jaunimo vasaros estrada, „Suteik man sparnus“;
- liepos 22 d. 18 val., Švenčionių miesto parke, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;
- liepos 22 d. 19.45 val., Švenčionių miesto parke, „Proksima“;
- liepos 22 d. 22 val., Švenčionių miesto parke, „Parazitas“;
- liepos 24 d. 18 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Moliūgėlio gyvenimas“;
- liepos 24 d. 19.30 val. prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Ką žmonės pasakys“;
- liepos 24 d. 21.30 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Kristaus kūnas“;
- liepos 25 d. 22 val., Jonavos Joninių slėnis, „Kristaus kūnas“;
- liepos 29 d. 18 val., prie Pabradės kultūros centro, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;
- liepos 29 d. 19.45 val., prie Pabradės kultūros centro, „Kristaus kūnas“;
- liepos 29 d. 22 val., prie Pabradės kultūros centro, „Parazitas“.