M.Drobiazko ir P.Vanagas: rokas ir jausmų simfonija ant ledo

M.Drobiazko ir P.Vanagas: rokas ir jausmų simfonija ant ledo


Trijų Lietuvos miestų arenas netrukus sudrebins antroji „Roko simfonija ant ledo“. Šio įspūdingo reginio įkvėpėja legendinė dailiojo čiuožimo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas sutiko šiek tiek atskleisti paslaptingo šou ir savo dabartinio gyvenimo uždangą.


Giedrė MILKEVIČIŪTĖ


– Kuo skirsis šiųmetė „Roko simfonija ant ledo“ nuo pernykščio reginio?


Povilas: – Šiemet ledo šou bus dar įspūdingesnis. Kaip ir kasmet į Lietuvą atvažiuos geriausi pasaulio dailiojo čiuožimo atstovai, jie parodys dar niekur nematytus numerius. Žiūrovų laukia šios gražios sporto šakos žvaigždžių pasirodymai skambant Vytauto Lukočiaus diriguojamo simfoninio orkestro „Vilniaus sinfonietta“ atliekamai muzikai, taip pat renginyje dalyvaus mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas kitaip“. Žinomiausias roko balades atliks Ieva Zasimauskaitė, Tadas Juodsnukis, Česlovas Gabalis, Vladas Kovaliovas ir kiti. Ruošiama ir speciali scenografija, kuri, tikiuosi, padės sukurti ypatingą nuotaiką. Vienas iš šou dalyvių – Dmitrijus Nazarovas, jis yra parkūro meistras, ypatingus gimnastikos triukus ant ledo atliekantis virtuozas, sieks Gineso rekordo. Koks bus rekordas, norėčiau, kad liktų paslaptis. Tikimės ir žiūrovų palaikymo, nes jų padedami gebėsime pasiekti ne tik naują pasaulio rekordą, bet ir perrašyti mūsų ledo šou istoriją.
Margarita: – Šiemet pirmą kartą per ledo šou istoriją mes patys ir dainuosime. Aš dainuosiu Povilui, o jis – man. Tai bus dvi atskiros dainos, kurias mums padės atlikti žinomi Lietuvos dainininkai ir, žinoma, simfoninis orkestras. Apie tai jau svajojome seniai.

REKLAMA


– Kodėl jau 17-ą kartą rengiamam ledo šou „Liepsnojantis ledas“ antrą sykį iš eilės pasirinkta būtent roko muzika?


Povilas: – Iš pradžių galvojome apie naują šou tematiką, bet paskui supratome, kad gerų roko kūrinių yra tiek daug, jog galime daug metų šokti pagal roko balades, ir vis tiek ne viskas bus išdainuota ir sušokta.


Margarita: – Šiais metais čiuožėjai pristatys visiškai naujas programas, nebus nė vieno praeitų metų šokio. Lieka tik pavadinimas, o turinys visiškai naujas.


– Kokių dailiojo čiuožimo asų sulauksime šį sykį?


Povilas: – Pirmą kartą į Lietuvą atvažiuos daugkartinis Italijos čempionas Ivanas Righinis. Tai artistiškas ir talentingas šokėjas. Žiūrovai pirmą kartą išvys ir jau minėtą čiuožimo meistrą Dmitrijų Nazarovą. Į šou atvyksta ir Lietuvos žiūrovų numylėtiniai pasaulio profesionalų dailiojo čiuožimo čempionai Jelena Leonova ir Andrejus Chvalko, olimpiniai, dukart pasaulio ir penkiskart Europos čempionai Tatjana Totmianina ir Maksimas Marininas, lietuvių itin mylimas čekas Tomašas Verneris, „Art on ice“ šou žvaigždė Vakhtangas Murvanidzė, Lietuvos čempionai Alison Ryd ir Saulius Ambrulevičius ir mažosios šokių ant ledo pažibos. Žiūrovai išvys Lietuvos jaunimo čempionės Paulinos Ramanauskaitės ir daugkartinės Lietuvos jaunių čempionės Selinos Kanedos pasirodymus.

REKLAMA


Margarita: – Tapo gražia tradicija, kad į šou kviečiame labai jaunus ir talentingus Lietuvos čiuožėjus. Dalyvavimas šiame šou suteikia jiems galimybę šokti kartu su olimpiniais čempionais – tai ne tik didžiulė atsakomybė, bet ir impulsas siekti didesnių profesinių laimėjimų. Labai džiugu, kad Lietuvos žiūrovai šiltai priima ir palaiko ne tik jau tituluotus čiuožėjus, bet ir tik pradedančias būsimas žvaigždes.


– Jūsų draugystė su V. Lukočiaus vadovaujamu „Vilniaus sinfoniettos“ orkestru pasiteisino dar pernai. Kokių naujų muzikos ir garso spalvų rasis šiųmečiame šou?


Povilas: – Tai, kad su V. Lukočiumi ir jo simfoniniu orkestru dirbame ledo šou metu, – neįtikėtina! Apie tokią gyvo garso, dainavimo ir čiuožimo sinergiją svajoja daug ledo meistrų visame pasaulyje, o mums pavyko tai įgyvendinti Lietuvoje.


– Ar rokas – jūsų abiejų pati mėgstamiausia muzika?


Povilas: – Pasaulyje labiausiai klausoma muzika yra rokas. Kai mes su Margarita rinkomės temą savo šou, buvome nustebę, kad dauguma kūrinių telpa į roko muzikos rėmus. Tai itin plataus muzikinio spektro žanras, apimantis ir romantiškus bliuzus, ir AC/DC muziką. Aš asmeniškai neturiu vienos grupės ar atlikėjo, kurių itin klausyčiau. Mėgstu įvairių atlikėjų žymiausius kūrinius.


Margarita: – Rokas išties universalus, jį mėgsta ir jauni, ir vyresni. Šokius ant ledo pagal dinaminius kūrinius yra sunkiau pastatyti ir atlikti, bet ryžomės tokiam žingsniui ir nesigailėjome.M.Drobiazko ir P.Vanagas: rokas ir jausmų simfonija ant ledo


– Koks dar menas, be muzikos, teikia jūsų sielai atgaivos?


Povilas: – Pirmiausia norėčiau paminėti teatrą. Geri spektakliai daug duoda kiekvienam žmogui, jaudina širdį ir verčia susimąstyti. Antroje vietoje – geras kinas. Ir kinas, ir teatras daro savotišką poveikį žmogaus pasaulėjautai. Taip pat labai svarbu justi gamtos grožį, tai suteikia daug jėgų kurti, gyventi ir tobulėti.


Margarita: – Tai, ką darau, man – svarbiausia meno šaka, energijos ir įkvėpimo šaltinis. Scenoje praleidžiu labai daug laiko, nuo to, žinoma, pavargstama, tad ne visada randu jėgų ir noro dar kur nors nueiti.


– Įdomu, kaip, be ledo arenos ir roko muzikos, dar papildote adrenalino atsargas?


Povilas: – Daugiausia adrenalino gaunu čiuoždamas ant ledo. Be ledo, retkarčiais išbandome ekstremalias pramogas. Paskutinis toks mano nuotykis buvo šuolis su guma iš 90 m aukščio. Margarita išbandė dar ekstremalesnę pramogą – sūpynes – krito iš 150 m aukščio. Dar esu išbandęs „Formulės-1“ trasą, kurioje vairavau tikrą bolidą. Aišku, kartais adrenalino gauni neplanuotai. Kartą buriavau, ir mane ėmė nešti į atvirą jūrą. Šioje situacijoje buvai visiškai bejėgis, laimei, netoliese plaukiojo jachta, tad viskas baigėsi sėkmingai.


Margarita: – Adrenalino mūsų profesija suteikia užtektinai, nes kiekvienas pasirodymas – tai didelis stresas. Todėl papildomų adrenalino atsargų man nereikia, netgi atvirkščiai – reikia ieškoti būdų, kaip jo atsikratyti.


– Aktyvaus sportavimo metais buvote daugybę kartų Lietuvos čempionai, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai, dalyvavote penkiose olimpiadose. Dabar, kai svarbiausias jūsų užsiėmimas yra prodiusuoti ledo šou ir juose dalyvauti, save laikote sportininkais ar artistais?


Povilas: – Sportininku savęs jau seniai nelaikau, nes sportininkai dalyvauja varžybose ir kovoja tarpusavyje. Mes dalyvaujame kaip atlikėjai įvairiuose ledo šou, kurie vyksta visame pasaulyje. Taip pat jau 17 metų prodiusuojame „Liepsnojančio ledo“ šou. Todėl save labiau laikau artistu ir prodiuseriu nei artistu ir sportininku.


Margarita: – Aš labiau norėčiau jaustis artiste, nes vis dėlto mūsų gyvenime žymiai daugiau ledo teatro nei sporto. Tačiau pasirodymai reikalauja fizinio pasirengimo ir jėgų, tai yra sportas, tad dirbame tikrai ne mažiau nei tuo metu, kai dalyvaudavome varžybose.

REKLAMA


– Prieš 30 metų atsitiko taip, kad dailiojo čiuožimo treneris sėkmingai „suporavo“ maskvietę Margaritą Drobiazko ir lietuvį Povilą Vanagą. Nors daug kartų apie tai pasakojote, vis dėlto priminkite, kuris pirmas prisipažinote meilę?


Povilas: – Tai buvo mano iniciatyva, tačiau man prireikė 10 metų suvokti ir pajusti, kokius jausmus aš jaučiu Margaritai.


– Esate skirtingų charakterių, skirtingų temperamentų. Už ką labiausiai mylite savo antrąją pusę?


Povilas: – Viena ryškiausių Margaritos savybių yra nepaprastas temperamentas ir užsispyrimas, profesionalumas. Margarita yra be galo talentinga, turi išlavintą skonį ir geba nuspalvinti kasdienybę. Aš esu itin jai dėkingas už visą grožį ir jaukumą, kurį ji sukūrė mūsų namuose. Dar mane žavi Margaritos meilė gyvūnams: ir tiems, kurie gyvena pas mus, ir tiems pamestinukams, kuriems reikia pagalbos.


Margarita: – Povilas yra labai patikimas ir ramus. Pasitiki savo jėgomis. Tai tos savybės, kurių trūksta man, todėl jas labai vertinu.


– O kas labiausiai nepatinka?


Povilas: – Kartais ant ledo, kai „šlifuojame“ numerį ir man kažkas neišeina, Margaritai pritrūksta kantrybės (juokiasi). Tuomet man tenka prašyti jos truputį nusiraminti. Kitas dalykas – tai Margaritos perfekcionizmas. Ji netausodama savęs gali dirbti atsiduodama 130 proc. ir negalvoti, kad rytoj ar poryt irgi reikės jėgų darbui.


Margarita: – Taip, iš tiesų dirbant būna tokių situacijų, kad kažkas išmuša iš vėžių ir sukelia nepasitenkinimo bangą, bet tai greitai praeina. Tai normalus kūrybinis procesas. Asmeniniame gyvenime tokių dalykų nebūna.


M.Drobiazko ir P.Vanagas: rokas ir jausmų simfonija ant ledo


– Kiekvienas žmogus, taip pat ir sutuoktinis, turi savo erdvę. Ką mėgstate veikti kiekvienas, kai nesitreniruojate, nedalyvaujate šou?


Povilas: – Man labai patinka ūkio darbai namuose, ypač sode ir darže. Džiaugiuosi, kai turiu laiko ir galiu jį skirti sodininkystei.


Margarita: – Labai gaila, bet laisvalaikiui lieka labai mažai laiko, todėl aš mėgstu jį leisti namuose su gyvūnais. Net namų ruošos darbai man teikia daug malonumo.


– Gyvenate prie Maskvos nuosavame name, kuriame esate priglaudę daug naminių gyvūnėlių: šunų, katinukų ir kt. Ką jums, pasaulio klajūnams, reiškia namų aplinka?


Povilas: – Namai mums yra labai svarbūs, netgi kai dirbame, pavyzdžiui, kur nors ant jūros kranto, vis tiek po savaitės labai pasiilgstame savo namų. Iš tikrųjų namai mums reiškia labai daug galbūt todėl, kad į juos grįžtame ne taip dažnai. Kaip minėjau, Margaritos dėka mums pavyko sukurti itin jaukią namų aplinką.

REKLAMA


Margarita: – Laikas, praleistas namuose, yra pats brangiausias. Kai mažiau dirbsime ir keliausime, turbūt pasiilgsime kelionių, tačiau dabar visada juntame namų ilgesį. Kai atsibundu namuose, aš jaučiuosi laiminga. Didelė laimė, kai ir į darbą eini, ir iš jo grįžti su malonumu.

– Kuris iš jūsų yra šeimos galva, virtuvės šefas ar finansų ministras?


Povilas: – Finansų ministras – tikrai Margarita, nes man labai nepatinka finansai. Virtuvės šefo pareigas dalijamės perpus. Taip jau susiklostė, kad pusryčius beveik visada gamina Margarita, o pietų ir vakarienės gaminimu dažniausiai dalijamės. Kepimas ant grotelių – mano sritis. Margaritai labai patinka gaminti įvairius egzotinius patiekalus. O dėl šeimos galvos, tai pas mus turbūt jos yra dvi, bet, manau, Margarita turi daugiau galios.


Margarita: – (Juokiasi.) Nesutikčiau, manau, kad mes turime dvi lygiavertes šeimos galvas. Finansų ministrė 100 proc. esu aš, tai – tiesa.


– Gal turite minčių ir noro kada nors persikelti gyventi į Lietuvą ar čia užsiimti kokia nors labdaringa veikla?


Povilas: – Tokios mintys gvildenamos labai seniai. Tačiau esame meno pasaulio atstovai, o tokiems žmonėms be mėgstamos veiklos gyventi labai sunku. Pagrindinis mūsų darbo krūvis vis dėlto yra Rusijoje, kur jau 8–10 metų kuriami tokio aukšto lygio ledo šou, kokių nepamatysi niekur kitur pasaulyje. Kol esame kviečiami juose dalyvauti, persikėlimas į Lietuvą lieka tik svajonėse.


Margarita: – Manau, kad labdaringa veikla gali užsiimti ir toje šalyje negyvendamas. O kalbant apie persikraustymą į Lietuvą, tai kadaise buvome net įsigiję Vilniuje butą, bet vėliau supratome, kad mūsų profesija įpareigoja būti ten, kur yra galimybė realizuoti save.


– Kokioje šalyje, be Rusijos ir Lietuvos, norėtumėte turėti savo rojaus kampelį?


Povilas: – Mums abiem patinka Ispanija. Galbūt todėl, kad čia praleidome medaus mėnesį ir nuo to laiko įsimylėjome šią šalį. Ir dar mums labai svarbu, kad būtų kalnai, jūra ir graži aplinka.


Margarita: – Mes labai mėgstame egzotines šalis, pavyzdžiui, Tailandą, bet jos yra labai toli. Todėl rinkčiausi Ispaniją.


– Artėja gražiausios metų šventės Kalėdos. Kaip jas švenčiate?


Povilas: – Kalėdų laikotarpis yra labai įtemptas, mums tai – karštymetis, todėl Kalėdas švenčiame savo širdyse ir svajonėse. Aišku, norėtųsi šią šventę sutikti taip, kaip yra priimta: Kalėdų mišiose ir prie šventinio stalo, bet apie tai mes galime tik svajoti.


Margarita: – Šventiniu laikotarpiu kartais turime po 3 pasirodymus per dieną, todėl dovanojame šventinę nuotaiką kitiems.

– Ko palinkėtumėte Lietuvai ir Povilo gimtajam Kaunui?


Povilas: – Visiems Lietuvos žmonėms norėčiau palinkėti laimės ir ramybės. O gimtajam Kaunui linkėčiau, kad jis ir toliau keistųsi ir gražėtų kaip pastaruosius 3–4 metus.


Margarita: – Palinkėčiau daugiau saulėtų dienų! Dovanoti daug džiaugsmingų akimirkų. Ir kad būtų kuo mažiau agresijos, nes aš tikiu, kad ji grįžta bumerangu.