Interviu su Dariumi Mažintu ir Deividu Dumčiumi: apie „Fields of Gold“, klasikos ir roko santuoką bei artėjančius koncertus
Šiemet Lietuvos muzikos sceną vėl drebins violončelininkas Deividas Dumčius ir pianistas Darius Mažintas – duetas, kuris pernai sugebėjo surinkti sausakimšas sales, o jų muzikinė kelionė sugrįžta su dar didesne energija ir užmojais. Šįkart jie ruošiasi pristatyti unikalų projektą „Fields of Gold“, kuriame klasikinės muzikos garsai susijungia su pop ir roko legendomis. Kalbamės su jais apie tai, kas laukia klausytojų, kaip gimė šis projektas, ir ką reiškia paversti „Bohemian Rhapsody“ fortepijono ir violončelės šedevru.
Partnerių turinys
– Sveiki, Dariau ir Deividai! Šiemet vėl grįžtate į sceną duetu, šįkart su projektu „Fields of Gold“. Kuo šis turas skiriasi nuo praėjusių metų?
Darius Mažintas: Sveiki! Šiemet nusprendėme žengti dar vieną žingsnį į priekį. Pernai buvome labai nustebę, kaip gerai mūsų publika priėmė klasikos ir pop muzikos sintezę. Dabar mes sujungėme dar daugiau kūrinių, kurių niekas nesitikėtų išgirsti atliekamų fortepijonu ir violončele. Tad šių metų koncertuose bus dar daugiau energijos, netikėtų interpretacijų ir, žinoma, gerai visiems pažįstamos muzikos.
REKLAMA
Deividas Dumčius: Turbut esminis skirtumas bus, kad į programą bus įtraukti kūriniai, kurie paliko gilų įspaudą pop muzikos industrijoje ir šiame ture jie suskambės visiškai kitaip. Koncertuose dalyvausime dviese su Dariumi Mažintu ir stengsimės, jog violoncelės ir fortepijono garsai sukurtų magiškus jausmus. Ir svarbiausia – mes niekada nesiliovėme tobulėti. Kiekvienas koncertas yra tarsi naujas nuotykis, kuriame stengiamės išlaikyti tą patį kūrybinį azartą, kuris mus suvedė pradžioje.
– Projektas „Fields of Gold“ – tai klasikos ir pop/roko sintezė. Kaip gimė idėja derinti, atrodytų, tokius skirtingus muzikos pasaulius?
Darius: Idėja gimė iš noro parodyti, kad klasikinė muzika nėra uždara ar vien tik elitinė. Ji gali ir turėtų būti prieinama visiems. Kai grojame klasikos kūrinius, pastebime, kad žmonės atpažįsta tam tikras emocijas, tačiau pridėjus gerai žinomus pop ar roko elementus, tos emocijos tampa dar gilesnės, dar artimesnės. Tai tarsi muzikinė kelionė, kurioje laiko išbandytos melodijos susilieja su naujais garsais. Už šių muzikos stilių “santuoką” ir kompozicijas esame dėkingi Vilijai Mažintaitei, šie kūriniai – jos kūrybinis vaisius.
REKLAMA
Deividas: Prieš daugiau nei metus gavome pasiūlymą jungtis į duetą ir sukurti naują, negirdėtą pop kūrinių programą. Dariaus mintis buvo transformuoti juos per klasikinę muziką ir jungti kartu su žymiausiais klasikinės muzikos kūriniais, pritaikant jų stilistiką, harmonijas. Mums patiems buvo tikras iššūkis – kaip išsaugoti kūrinio sielą, bet pridėti kažką naujo. Pavyzdžiui, „Bohemian Rhapsody“ – tai jau savaime yra muzikos pasaulio šedevras, bet kai groji ją violončele ir fortepijonu, gali sukurti visiškai kitokį, tačiau lygiai taip pat galingą skambesį.
– Pernai jūsų turas buvo išparduotas. Ar nejaučiate spaudimo šiemet vėl pateisinti lūkesčius?
Deividas: Žinoma, jaučiame, bet tai ne spaudimas, o motyvacija. Mes suprantame, kad žmonės laukia kažko ypatingo, todėl stengiamės, kad kiekvienas koncertas būtų unikalus. Kiekvienas pasirodymas yra kaip gyvas organizmas – jis kinta, prisitaiko, bendrauja su publika.
Darius: Visiškai pritariu Deividui dėl lūkeščių. Svarbiausia žinutė yra ta, kad mes norime parodyti šias nuostabias kompozicijas žmonėms, kurios per klasikinės muzikos skambesį, perteiks gerai žinomus praėjusio šimtmečio hitus. Man, kaip klasikinės muzikos atstovui, yra labai svarbu skleisti klasikinę muziką, todėl šis projektas yra savotiškas klasikinės muzikos populiarinimas, už kurias esu dėkingas nuostabiai kompozitorei Vilijai Mažintaitei. Šiuose koncertuose klausytojams linkiu atrasti gerai žinomus kūrinius per klasikinės muzikos skambesį. Arba atvirkščiai. Dabar, kai šalia mūsų stovi tokia talentinga komanda, tikime, kad pavyks vėl nustebinti.
– Dariau, kaip manai, ar klasikinė muzika vis dar gali pritraukti jaunąją kartą, ypač kai ji maišoma su pop ar roko dainomis?
Darius: Be jokios abejonės! Jaunimas dažnai galvoja, kad klasika yra „senamadiška“, bet kai jie išgirsta kūrinį, kurį jie jau pažįsta, tik atliktą klasikiniais instrumentais, staiga atsiveria naujas požiūris. Tai tarsi tiltas tarp kartų. Mūsų tikslas – parodyti, kad muzika yra universali ir ji gali būti suvokiama bei mėgstama visų, nepriklausomai nuo amžiaus.
– Ką galėtumėte palinkėti savo klausytojams šių metų koncertų turo proga?
Darius: Pirmiausia – rasti laiko sau ir savo artimiesiems. Muzika turi neįtikėtiną galią sujungti žmones, todėl labai norime, kad mūsų koncertai taptų ne tik muzikine, bet ir emocine patirtimi, kuri liks ilgam.
Deividas: O aš palinkėčiau būti atviriems naujiems potyriams. Kiekvienas koncertas yra galimybė patirti kažką nepaprasto, tad mes labai laukiame visų, kurie nori pasinerti į šią muzikinę kelionę kartu su mumis!
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 49 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-