„ARMYDAY FEST 2“: įspūdingas dronų šou, istorinės kovos ir galinga technika

„ARMYDAY FEST 2“: įspūdingas dronų šou, istorinės kovos ir galinga technika


Praėjusį šeštadienį praūžė jau antrasis „Armyday“ festivalis. Organizatoriai džiaugiasi: Mūsų tikslas buvo priartėti prie žmonių ir, manome, tai įgyvendinti tikrai pavyko“. Ir tuoj pat šypteli: „Gal tik buvo kiek per karšta... Niekas negalėjo tikėtis, kad rugsėjo 16-oji bus tokia karšta diena“. Vis dėlto, vasariška temperatūra festivalio lankytojams nesutrukdė susipažinti su Lietuvos viešųjų saugumo tarnybų veikla, privačiomis organizacijomis, karine technika ir pasimėgauti įvairiomis pramogomis bei kariška grikių koše.


Galimybė užlipti ant šarvuočio

„Sunkioji technika visus traukia kaip medus“, – juokiasi festivalio organizatorius Mindaugas Kazimieras Pocius, paklaustas, kas festivalio svečiams sukėlė didžiausią susidomėjimą. Jis neslepia – Viešojo saugumo tarnyba šiemet pasirodė išties nepriekaištingai: „Jie atsivežė savo šarvuočius ir leido žmonėms ant jų užlipti, nusileisti su virve ir pan.“ – ši veikla itin džiugino vaikus, tačiau ne ką mažiau ir suaugusiuosius.


Didelį įspūdį festivalio svečiams paliko ir „Armyday“ pramogų zona. Susidarė eilės prie amžiaus tiro, kuriame lankytojai galėjo patys išmėginti skirtingų laikmečių ginklus: nuo peilių, kirvių ir lankų, iki modernių pistoletų ir netgi automatų. Žmonės noriai dalyvavo rungčių trasoje, dažėsi veidus, fotografavosi.

REKLAMA


Įdomybės karo istorijos mėgėjams

Kol vieni festivalio dalyviai žavėjosi sunkiąja technika ir mėgavosi pramogomis, kiti... Nukeliavo laiku atgal. Gyvosios istorijos klubas „Varingis“, vienijantis žmones, kurie domisi X–XIII a. baltų genčių karyba ir gyvensena, pademonstravo įspūdingas kovas. Susižavėjimo šūksnių ir ovacijų būta daug, o žiūrovai tarytum pajuto gyvosios praeities dvelksmą.


Įspūdinga buvo ir „Kauno pavieto laisvųjų šaulių“ klubo delegacija. Istoriniai kostiumai, žirgai, patrankų šūviai ir netikėtai atjojusi vėliavininkė – Emilija Pliaterytė. Patriotiškos nuotaikos tiesiog sklandė ore.


Įdomios paskaitos ir unikalus dronų šou

Pramogos pramogoms, vis dėlto, itin svarbu įgyti ir praktinių žinių apie saugumą ir karo pavojus. Organizatorius M. K. Pocius negaili pagyrų Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, kuri, festivalio metu, ne tik pralinksmino mažuosius lankytojus pademonstravusi jiems meškiuką Ugnių, tačiau ir pravedė paskaitą: „Kaip pasiruošti dienai X?“. Daugelis iš mūsų stengiasi nustumti blogas mintis šalin ir apie pavojus negalvoti. Vis dėlto, itin svarbu turėti žinių, kaip susikrauti būtinųjų daiktų krepšį, kaip elgtis kritiniu atveju ir pan. Apie tai ir šnekėjo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.

REKLAMA


Itin didelio susidomėjimo sulaukė ir organizacija „Maži, bet stiprūs“, festivalio lankytojams nusprendę pademonstruoti dronų šou: „Reikia pripažinti, pamatę ką išdarinėja dronas, visi buvo lengvai apšalę“, – šypsosi festivalio organizatorius ir pratęsia: „ buvome paruošę specialią duobę – tarsi areną. Dronas joje skraidė, demonstravo savo neįtikėtina vikrumą – tai žiūrėk jis prieš tave, tai jau už nugaros. O tu net nespėjai susigaudyti“, – pasakoja M. K. Pocius ir užsimena, jog tokio tipo dronai gali išvystyti net 160 km/val. greitį. Ne veltui jo vikrumas ir manevringumas taip sužavėjo festivalio svečius.


Organizatoriai žada – renginių dar tikrai bus

Aptarėme tik kelis festivalio dalyvius – programa buvo kur kas platesnė, tad įdomybių svečiams tikrai netrūko. Pražiopsojote? Organizatoriai pažada – kitą rudenį „Armyday Fest 3“ tikrai įvyks. Planuojama pasikviesti ne tik viešojo saugumo tarnybas ir privatininkus, bet ir Lietuvos kariuomenę. Tad sunkiosios technikos ekspozicija bus tik dar įspūdingesnė.


O kad laukimas neprailgtų, „Armyday“ kviečia dar į kelis jų renginius. Spalio mėnesį prasidės „Būk matomas“ socialinė akcija. Sausio mėnesį lankytojų lauks žiemos pramogų festivalis „Armyday Winter Fest“. O vasarą planuojamas „Summer Camp“ – vasaros atostogų gidas. Viskas, ko reikia kokybiškam iškylavimui: nuo šiuolaikiškų kemperių, iki „Armyday“ specialaus transportuojamo „viešbučio“, kuriame gali nakvoti net 10 asmenų!
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)