Dar viena bibliotekinė naujiena Kaune

Dar viena bibliotekinė naujiena Kaune


Šią vasarą poilsiautojus Kaune kviečia net dvi paplūdimio bibliotekos


Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno miesto Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš bibliotekos įrengtų vasaros skaityklų.


Naujieną Kauno mieste – paplūdimio biblioteką – Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristatė praėjusią vasarą. Nors pernai orai poilsiautojų ir nelepino, tačiau tokia netradicinė biblioteka sulaukė didžiulio susidomėjimo – žmonės užsukdavo ne tik paskaityti, tačiau ir pažaisti stalo žaidimų, dalyvauti kitose bibliotekos darbuotojų siūlomose veiklose. Tad nuspręsta šią vasarą paplūdimio bibliotekos projektą tęsti jį dar labiau išplečiant – skaitytojus kviečia net dvi vasaros skaityklos.


Prie Lampėdžių karjero esančio „Sunny Beach Lounge Bar“ terasoje skaitykla esant geram orui veikia visomis dienomis, išskyrus sekmadienį, nuo 11 iki 18 val. Savaitgaliais planuojami ir renginiai – poilsiautojai galės ne tik skaityti knygas ir žurnalus, tačiau ir žaisti stalo bei lauko žaidimus, išmėginti virtualios realybės akinius. Šios pramogos bus organizuojamos priklausomai nuo oro. Tikslesnė informacija apie renginius bus paskelbta bibliotekos Facebook paskyroje.

REKLAMA


Dar viena bibliotekinė naujiena Kaune


Naujovė šiemet – vasaros skaitykla Panemunės paplūdimyje. Ji įkurta bendradarbiaujant su Panemunės šašlykine. Joje įrengtoje lentynoje šašlykinės darbo metu taip pat galima rasti knygų ir žurnalų, kuriuos kauniečiai galės skaityti leisdami laiką paplūdimyje. Esant blogam orui knygų ir žurnalų lentyną galima rasti Panemunės šašlykinės viduje.


Paplūdimio bibliotekose perskaitytas knygas ir žurnalus žmonės raginami grąžinti, tačiau knygas galima ir mainyti – patikusią knygą galima pasiimti namo vietoje jos lentynoje palikus kitą.


Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka nuolat siekia didinti bibliotekos paslaugų prieinamumą, o paplūdimio bibliotekos suteikia žmonėms galimybę gauti skaitinių laisvalaikiui patogioje vietoje ir patogiu metu.


Daugiau informacijos: Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. (8 37) 22 23 57, 8 621 28 134, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt


* * * * * * *


Dar viena bibliotekinė naujiena Kaune


Kauniečiai kviečiami iš bibliotekos skolintis elektronines knygų skaitykles


Atostogų sezonui įsibėgėjant, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka primena apie galimybę į namus pasiskolinti elektronines knygų skaitykles. Ši paslauga ypač aktuali keliaujantiems – vietoj sunkių ir daug vietos užimančių knygų galima pasiimti kompaktišką ir lengvą skaityklę. Skaitykles pasiskolinti taip pat paprasta kaip ir knygas, o tai padaryti galima Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, esančiame Laisvės al. 57.


Elektroninės skaityklės išduodamos 30 dienų laikotarpiui su galimybe šį terminą pratęsti, jei jos nėra užsirezervavęs kitas vartotojas. Skaitytojas, pasiskolinęs skaityklę, gali skaityti joje jau esančias knygas arba įsikelti savo kompiuteryje turimas paties įsigytas elektronines knygas.


Skaityklės išduodamos registruotiems bibliotekos vartotojams, turintiems skaitytojo pažymėjimą. Prieš išduodami elektroninę skaityklę, bibliotekininkai paaiškins, kaip ja naudotis, kaip skaityti jau joje esančius leidinius bei įsikelti savo, kokiais šaltiniais pasinaudoti norint susirasti laisvalaikio ar mokslinės literatūros.


Skaitykles pasiskolinti galima Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57. Čia dirbantys bibliotekininkai pasiruošę atsakyti į visus skaitytojams rūpimus klausimus. Skaitykles taip pat galima rezervuoti internetu bibliotekos elektroniniame kataloge LIBIS.


Visa informacija suteikiama telefonu (8 37) 20 64 14, el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt arba atvykus į Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyrių, Laisvės al. 57, bibliotekos darbo metu.