Dieną su asteroidu praleidęs robotas gali padėti suprasti saulės sistemos atsiradimą

Dieną su asteroidu praleidęs robotas gali padėti suprasti saulės sistemos atsiradimą


Japonijos mokslininkai pradėjo tyrinėti Ryugu asteroidą, kuriame jų pasiųstas robotas praleido beveik visą parą. Manoma, kad šie tyrimai gali padėti suprasti saulės sistemos atsiradimą.


Pranešama, kad robotas Mascot buvo sėkmingai nusileidęs ant Ryugu asteroido ir jame praleido kiek daugiau nei 17 valandų. Iš pradžių prognozuota, kad roboto baterija leis jam veikti tik 16 valandų.


Skelbiama, kad Mascot sėkmingai persiuntė visus surinktus duomenis į „Hayabusa-2“, japonų kosminį erdvėlaivį, kuris nuskraidino robotą maždaug 290 mln. kilometrų nuo Žemės.


Apie atliktą darbą buvo paskelbta oficialioje Mascot roboto „Twitter“ paskyroje. „Darbas baigtas. Bet ar tai gali būti tiesa? Tyrinėjau Ryugu daugiau nei 17 valandų. Tai yra daugiau nei mano komanda tikėjosi. Ar man bus sumokėta už viršvalandžius?“, - šmaikštaujama oficialiame pranešime.
Taip pat patvirtinta, kad visi duomenys buvo sėkmingai perduoti Japonijos mokslininkams, kurie toliau tyrinės asteroidą. Duomenims rinkti robotas naudojo vaizdo kamerą, spektrometrą, magnetometrą ir radiometrą. Mokslininkų komanda jau pasidalino ir pirmosiomis nuotraukomis iš šios misijos.Mascot yra vos vienas iš trijų robotų, nutupdytų ant asteroido tyrinėjimams. Šiuo metu tyrimus vis dar atlieka Minerva-II 1A bei Minerva-II 1B robotai, o erdvėlaivyje yra paruoštas ir papildomas robotas.


Visi ant Ryugu asteroido nutupdyti robotai informaciją renka šokinėdami jo paviršiumi. Pranešama, kad asteroido gravitacija yra labai silpna, todėl važiavimas paviršiumi pasibaigtų kelione į atvirą kosmosą. Tad vietoje to robotai šokčioja pasitelkdami specialias rankas, prijungtas prie jų korpusų.


Planuojama, kad kitais metais pats „Hayabusa-2“ erdvėlaivis nusileis ant asteroido paviršiaus tam, kad galėtų surinkti pavyzdžių. Tikimasi, kad jam pavyks pakilti nuo asteroido ir sugrįžti į Žemę 2020 metais.


Mokslininkai tikisi, kad šie tyrinėjimai padės suprasti saulės sistemos atsiradimą ir tai, kokią įtaką tam turėjo tokie anglimi prisotinti asteroidai kaip Ryugu.