Ekspertai pateikė rekomendacijas dėl visuotinės stiprinamosios skiepų dozės

Ekspertai pateikė rekomendacijas dėl visuotinės stiprinamosios skiepų dozės


Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos (NEPT) posėdyje pirmadienį svarstyti visuotinės revakcinacijos (stiprinamosios dozės), stiprinamosios dozės po „Jansen“ vakcinos ir tolesnio „Moderna“ vakcinos naudojimo klausimai.


Ekspertai, apibendrinę jau turimus pasaulio duomenis ir EMA sprendimus dėl visuotinės revakcinacijos, rekomenduoja ir Lietuvoje taikyti visuotinę revakcinaciją (skirti stiprinamąją vakcinos dozę) visiems 18+ asmenims.


Stiprinamąją dozę rekomenduojama skirti praėjus 6 mėnesiams po skiepijimo pagal visą vakcinacijos schemą, revakcinuoti siūloma mRNR vakcinomis. Revakcinacijos poreikis turi būti vertinamas atsižvelgiant į individualią ar darbo pobūdžio riziką.


„Jansen“ vakcinos tyrimai rodo, kad vienos dozės apsauginis efektas nuo sunkios ligos ir mirties išlieka ir po 6 mėnesių, tačiau jis palaipsniui mažėja ir yra mažesnis nei kitų vakcinų.


Atlikti antrosios „Jansen“ dozės skyrimo tyrimai (po 2 ir po 6 mėn.) parodė, kad vakcinos efektyvumas didėja. Todėl siūloma asmenims, pasiskiepijusiems viena „Jansen“ vakcinos doze, praėjus 6 mėnesiams, skirti stiprinamąją „Jansen“ (arba mRNR vakcinos dozę), taip pat įvertinus individualų poreikį ir riziką.


Pasirodžius pranešimų, kad kai kurios šalys nutraukė „Moderna“ vakcinos skyrimą berniukams ir jauniems vyrams, rekomenduojama sulaukti daugiau duomenų ir gamintojo rekomendacijų, galbūt dėl mažesnės dozės revakcinacijos tikslais berniukams ir jauniems vyrams, sakoma Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.