3 būdai, kaip pasiruošti finansiškai lengvesniam rudeniui

3 būdai, kaip pasiruošti finansiškai lengvesniam rudeniui


Kitaip nei kitais sezonais, gyvenimo tempas vasarą tampa aktyvesnis – vieniems darbų, kitiems laisvalaikio, pramogų atžvilgiu. Ir greičiausiai daugelis sutiks, vasara – didesnių nei įprastai išlaidų metas. Kaip sugrįžti į finansines vėžias, kai rugsėjo planai jau ant nosies, o santaupos dingo taip pat greit, kaip kepinanti saulė?


Ekspertai dalinasi 3 efektyviais patarimais, kurie padės lengviau pasiruošti rudeniui ir sugrąžinti savo finansams stabilumą.


Išvenkite panikos, susidarydami planą


Sėdėjimas sudėjus rankas ir galimų scenarijų kūrimas – geriausias kuras įtampai ir nerimui įžiebti. Jei matote, kad vasarą per daug atsipalaidavote ir paleidote kontrolę savo finansuose, panikuoti neverta, tai situacijos nepagerins.


Ramiai atsisėskite, įsivertinkite savo finansinę situaciją ir artėjančius planus, tai jums įneš aiškumo. Nelaukdami, kol ruduo užklups netikėtomis, naujomis išlaidomis, susidarykite planuojamų pirkinių sąrašą ir pasistenkite nieko nepraleisti: ar reikės naujos šiltos avalynės, rūbų? Ar turite įsigiję žiemines automobilio padangas?

REKLAMA


Matydami laukiančias išlaidas, žinosite, kaip planuoti savo kasdienį biudžetą ir kiek pinigų turite pasitaupyti. Jei matote, kad planai perkopia jūsų galimybes ir teks po vasaros šiek tiek suveržti diržus, pagalvokite, kaip galėtumėte sutaupyti.


„Žmonės taupydami mažina išlaidas maistui, aprangai, saviugdai, tačiau dažnai pamiršta, kad sutaupyti gali pasigerindami savo jau turimos paskolos sąlygas. Visuomet pasilengvinti finansų naštą norintiems primename, kad refinansuodami jau turimą paskolą ar kelias bet kurioje finansų įstaigoje, galite pasigerinti sąlygas ir taip šiek tiek sutaupyti“, - pataria paskolų ekspertė Edita Makarevičė.


Išsikelkite naują tikslą


Bet kokio plano visada laikytis lengviau, kai yra aišku, dėl kokio rezultato yra stengiamasi. Tikslo įsivardinimas kelia motyvaciją jį greičiau pasiekti, tad lygiai taip pat ir piniginės reikaluose – planuoti savo finansus ir taupyti yra kur kas lengviau, kai turite konkretų tikslą.

REKLAMA


Na, o išvis puikiausia, jei savo vienu tikslu įkvėpsite save pasiekti ir antro: pavyzdžiui, užsibrėžiate iki naujų metų sutaupyti pinigų fotografijos kursams. Jūsų antru tikslu gali tapti finansinių įpročių tobulinimas, kas mėnesį griežtai atsidedant tam tikrą pinigų sumą.


„Įsivardinus tikslą, nesunku įsivertinti, kiek pajamų ir laiko prireiks jam pasiekti. O žinant konkrečius skaičius, lengviau planuoti kasdienes išlaidas taip, kad liktų pakankamai pinigų tikslo taupymui. Jei šiuo metu pinigų tikslo taupymui neturite, tačiau žinote, kad, tarkime, įsigyti kursai, technika ar papildomai veiklai reikalingos priemonės ne tik jums padės užsiimti mėgstamu hobiu, kuris galbūt ateityje taps ne tik laisvalaikio praleidimo būdu, tačiau ir nauju pajamų šaltiniu, padėsiančiu pagerinti savo finansinę padėtį, tuomet galite apgalvoti paskolos galimybę su ilgesniu grąžinimo laikotarpiu,“ – teigia E. Makarevičė.


Rudenį pasitikite tvarkingi ir atsinaujinę


Posakis – tvarka galvoje prasideda nuo tvarkos namuose, egzistuoja ne veltui. Aplink save susikurdami švarią aplinką būsite mažiau nervingi, koncentruoti ir lengviau suksitės kasdienybėje. Tvarkos taisyklė galioja viskam – namams, automobilio salonui ir net rankinei bei piniginei.


Na, o vienas geriausių prieš sezoninės tvarkos įvedimo būdų – spintos revizija. Perrūšiuokite savo drabužius, atkreipkite dėmesį, ar randate rūbų, kurių nė karto neužsidėjote praeitą rudenį? Jei taip, parduokite juos, įkeldami į skelbimų portalą. Taip ne tik atsikratysite nereikalingais daiktais, bet ir papildomai užsidirbsite. Be to, galbūt besitvarkydami atrasite seniai pamirštų rūbų, kuriuos prikelsite naujam gyvenimui ir taip apsieisite be naujų, brangių pirkinių.