Ruoškitės žiemai iš anksto: 3 lietuviškų kaulavaisių panaudojimo būdai

Ruoškitės žiemai iš anksto: 3 lietuviškų kaulavaisių panaudojimo būdai


Lietuviai vis dažniau renkasi ne tik egzotiškus vaisius, bet ir vietiniuose soduose subręstančias gėrybes. Puikus to pavyzdys – slyvos bei trešnės. Prie augančio jų populiarumo prisideda dešimtmečius tobulinami panaudojimo būdai bei nauda sveikatai.


Kaulavaisiuose gausu imunitetą stiprinančių ir su virusais padedančių kovoti vitaminų A, C ir E, o slyvose itin daug akims naudingų karotenoidų. Kaulavaisiuose randamos medžiagos taip pat saugo žmogaus ląsteles nuo žalingo oksidacinio aplinkos poveikio, užtikrina geresnę miego kokybę.


„Šių vaisių populiarumas ne veltui ypač išaugo šalį užklupus karščiams – mat maždaug keturis penktadalius jų sudėties sudaro vanduo, o tai padeda suvartoti reikiamą jo kiekį. Taip pat dėl didelio skaidulų kiekio kaulavaisiai idealiai tinka kaip lengvas, organizmo neapsunkinantis, o kaip tik jį išvalyti padedantis užkandis. Tai puikus pakaitalas ir saldumynams“, – gerąsias savybes akcentuoja maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė ir atskleidžia tris paprastus receptus.

REKLAMA


Trešnių ir abrikosų uogienė


Šia uogiene tikrai nustebinsite namiškius ir svečius. Prireiks: kilogramo trešnių ir tiek pat cukraus, pusės kilogramo abrikosų.


Skirtingai nei pirmasis, šis receptas reikalauja daugiau kantrybės, tačiau tikrai nepersistengsite. Į puodą įdėkite trešnes be kauliukų, užberkite puse turimo cukraus, ant gautos masės uždėkite abrikosus be kaulų ir užpilkite likusį cukrų. Palikite nakčiai, o vėliau maždaug valandą pavirkite nuolat graibydami putas. Tada išpilstykite į stiklainius ir mėgaukitės vos tik panorėję.


Konservuotos slyvos


Prireiks: kilogramo slyvų, litro vandens, pusės kilogramo cukraus, druskos, gvazdikėlių ir cinamono pagal skonį.


Šis receptas itin tiks nenorintiems slyvų nei lupti, nei išiminėti jų kaulų. Slyvas tereikia nuplauti, sudėti į stiklainius ir užpilti iš vandens, cukraus, žiupsnio druskos pagamintu, pagal skonį gvazdikėliais ir cinamonu paskanintu bei prieš tai užvirintu marinatu. Skanaus!