Patarimai: kaip paruošti automobilį žiemai

Patarimai: kaip paruošti automobilį žiemai


Prasidėjus šalnoms, svarbu tinkamai pasirūpinti savo automobiliu. Bene visi žino, kad reikia pakeisti padangas, tačiau neretai pamiršta atkreipti dėmesį į kitus ypač svarbius aspektus, kurie užtikrina sklandžias ir saugias keliones bei greitą nuvykimą iš taško A į tašką B.


Prekybos centro „Senukai“ specialistas Adas Dručiūnas dalinasi patarimais, padėsiančiais tinkamai paruošti automobilį žiemos kelionėms ir išvengti dažniausiai su jomis susijusių nesklandumų.


Užšalę langai


Užšalę, apsnigti langai yra vienas nemaloniausių dalykų, pasitinkančių vairuotojus dažną žiemos rytą. „Neretai, bandydami sutrumpinti automobilio langų grandymo laiką ir nenorėdami vėluoti į darbą, vairuotojai nesivargina visiškai nuvalyti langų ir pradeda važiuoti tiesiog prasikrapštę mažą plotelį, kas labai apriboja matomumą, kelia pavojų visiems eismo dalyviams”, – sako specialistas.


A. Dručiūnas tikina, kad saugią kelionės pradžią užtikrinti galima įsigijus vos keletą tinkamų priemonių. Kokybiškas ledo grandiklis ir šluotelė tankesniais šereliais – vieni iš jų. Jais specialistas rekomenduoja pasirūpinti dar neprasidėjus šalčiams. Tuomet automobilio valymas bus efektyvesnis ir nereikės rizikuoti savo ir artimųjų sveikata kelyje.


Prišalę valytuvai ir durelės


Dar viena problema, su kuria žiemos metu susiduriama ypač dažnai, yra prie stiklo prišalę valytuvai. „Didžiausia klaida, kurią daro vairuotojai – bando valytuvus atplėšti jėga“, – sako specialistas. Jo teigimu, kur kas patogiau ir saugiau naudoti specialų ledo atitirpinimo skystį, kuris ne tik greitai, veiksmingai jį šalina, bet ir nepažeidžia valytuvo gumų, kuriam laikui apsaugo stiklus nuo pakartotinio užšalimo.

REKLAMA


Šlapdriba šaltuoju metų laiku neišvengiama, todėl kokybiški valytuvai – svarbus atributas. A. Dručiūnas rekomenduoja žiemai prasidėjus valytuvus apžiūrėti ir įsitikinti, jog gumos nesutrūkinėję, stabiliai laikosi. O jei savo funkcijos kokybiškai nebeatlieka – įsigyti naujus. Siekiant užkirsti kelią valytuvų prišalimui, gumas rekomenduojama sutepti specialia priemone silikono pagrindu. Tą patį patariama padaryti ir durelių gumoms, kad netektų gaišti laiko bandant atplėšti ir jas.


Rasojantys langai


Nuo automobilio nuvalėte sniegą, nugrandėte langus, bet įsėdę pamatėte iš vidaus aprasojusius ar apšalusius langus? Pasak specialisto, to priežastis – automobilyje susikaupusi drėgmė. „Jeigu taip atsitiko, kad stiklai užšalo iš vidaus, jums pagelbės langų atitirpinimo skystis. Įjunkite salono šildymą, šilumos srautą nukreipkite į langus, užpurkškite skysčio ant apledėjusio automobilio stiklo ir popierine servetėle ar mikrošluoste nuvalykite“, – pataria A. Dručiūnas.


Norint užbėgti įvykiams už akių ir išvengti šio proceso, specialistas rekomenduoja naudoti automobiliams skirtą drėgmės rinktuvą. Jis pašalins drėgmę iš automobilio ir neleis rasoti langams, padės išvengti jų užšalimo iš vidaus.


Drėgmę automobilyje sumažinti pavyks ir pasirinkus guminius grindų kilimėlius. „Medžiaginiai kilimėliai sugeria vandenį, kuris po truputį garuoja. Tuo tarpu guminiai kilimėliai sulaiko vandenį, kurį prieš įsėdant į automobilį tereikia išpilti“, – pataria specialistas.

REKLAMA


Jo teigimu, siekiant užkirsti kelią langų rasojimui, į pagalbą galima pasitelkti ir specialų skystį. Jis langą padengia plona plėvele, neleidžiančia drėgmei kauptis ant stiklo. Svarbu prieš naudojant skystį langą švariai nuvalyti, o užpukštam skysčiui leisti visiškai išdžiūti.


Užšalusi spynelė


Geriausias sprendimas atrakinti užšalusią spynelę – specialus jų atitirpinimo skystis. „Jis ne tik palengvina spynelių atrakinimą, bet ir pašalina iš jų drėgmę, pagerina mechanizmų veikimą ir apsaugo nuo korozijos“, – teigia „Senukų“ ekspertas ir primena, jog vos keletas įsigytų priemonių ne tik palengvina keliones automobiliu žiemą, bet ir padeda sutaupyti daug brangaus laiko.