Berlyno ligoninėje gydomas A. Navalnas saugomas Vokietijos BKA

Berlyno ligoninėje gydomas A. Navalnas saugomas Vokietijos BKA


Berlyno „Charite“ ligoninėje gydomas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra saugomas Vokietijos federalinės kriminalinės tarnybos (BKA). Tai sekmadienio vakarą pranešė vyriausybės atstovas.


Remiantis įstatymu, BKA, be kita ko, yra atsakinga už Vokietijos vyriausybės narių, taip pat užsienio svečių, pavyzdžiui, viešinčių su valstybiniais vizitais, apsaugą. Vyriausybės šaltinių duomenimis, BKA įstatymas leidžia padėti ir šiuo atveju.


A. Navalnas, vienas griežčiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, nuo ketvirtadienio yra komos būklės. Šeštadienį jis specialiu lėktuvu iš Omsko atskraidintas gydymui į Berlyną. A. Navalno komanda spėja, kad opozicionierius buvo apnuodytas. Rusijos medikai tuo tarpu pareiškė diagnozavę jam medžiagų apykaitos sutrikimą.

Žiniasklaida: A. Navalnas buvo sekamas prieš įtariamą apnuodijimą


Paaiškėjo, kad Rusijos saugumo tarnybos sekė Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną prieš tai, kai jis, manoma, buvo apnuodytas, praneša naujienų agentūra dpa.

REKLAMA


„Sekimo mastas manęs visiškai nestebina – mes tai puikiai žinojome ir anksčiau. Tačiau netikėta, kad jie nepasigėdijo visiems apie tai papasakoti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš.


Tokias mintis ji išdėstė po to, kai Rusijos laikraštis „Moskovskij komsomolec“ paskelbė straipsnį, kuriame išsamiai aprašoma politiko dienotvarkė iki tada, kai šį ketvirtadienį jis blogai pasijuto ir paniro į komą.


Straipsnyje cituojami neįvardinti saugumo tarnybų pareigūnai, kurie pripažino sekę A. Navalną. Publikacijoje nurodoma, kur jis ir jo komanda lankėsi, su kuo bendravo ir netgi ką valgė kelionės Sibire metu.


Ketvirtadienį, skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu, A. Navalnui pasidarė bloga. Lėktuvas nusileido Omske, o iš ten opozicijos politikas buvo nugabentas į Maskvą. Šeštadienį jis buvo nuskraidintas iš Maskvos į Berlyną, kur jam teikiama pagalba.

REKLAMA


A. Navalno komandos nariai įtaria, kad jis buvo apnuodytas vizito Sibire metu. Tačiau Rusijos gydytojai aiškina, kad jam galėjo pasireikšti metabolizmo sutrikimai.


Straipsnyje rašoma, kad, turint omenyje kaip A. Navalnas buvo sekamas, jis galėjo būti apnuodytas tik oro uoste arba lėktuve.


Vokietijos ligoninė atlieka išsamius tyrimus, kurių rezultatai turėtų būti paskelbti pirmadienį.


Vokietijos parlamento narys, atsakingas už bendradarbiavimą su Rusija, Dirkas Wiese paragino šios šalies atstovus pateikti įtikinamą ir skaidrų paaiškinimą, kaip A. Navalno sveikatos būklė galėjo taip greitai pablogėti, ypač turint omenyje įtarimus dėl apnuodijimo.