Ukraina ir prorusiški separatistai sutarė dėl visuotinių paliaubų Rytų Ukrainoje

Ukraina ir prorusiški separatistai sutarė dėl visuotinių paliaubų Rytų Ukrainoje


Rytų Ukrainoje nuo pirmadienio bus įvedamos „visiškos ir visa apimančios paliaubos“, trečiadienio vakarą paskelbė Ukrainos Prezidentūra.


Anksčiau apie susitarimą dėl paliaubų taip pat pranešė prorusiškų Donecko ir Luhansko separatistų atstovai.


Iki šiol žlugo dvi dešimtys bandymų įgyvendinti visuotines paliaubas Rytų Ukrainoje. Paliaubos yra laikomos svarbiu žingsniu prieš naują viršūnių susitikimą karo Ukrainoje klausimui spręsti.


Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas anksčiau teigė norintys dar kartą susodinti Rusijos ir Ukrainos prezidentus Vladimirą Putiną ir Volodymyrą Zelenskį prie derybų stalo.


Prorusiški separatistai taip pat teigė, esą susitarta dėl dronų ir sunkiosios ginkluotės naudojimo draudimo. Taip esą siekiama užtikrinti fronto linijoje gyvenančių civilių apsaugą, o atsakomoji ugnis neva gali būti autorizuota tik aukščiausių vadų.


Tiesa, Kijevas apie papildomus susitarimus nekalba.


Prorusiški separatistai su Ukrainos kariuomene Donecko ir Luhansko regionuose kovoja jau 6 metus. Jungtinių Tautų duomenimis, per karą Ukrainoje žuvo apie 13 000 žmonių. Rusija iki šiol neigia tiesiogiai besikišanti į karą Ukrainoje.