A. Lukašenka: reformos neišspręs Baltarusijos problemų

A. Lukašenka: reformos neišspręs Baltarusijos problemų


Reformų nereikėtų laikyti dabartinių Baltarusijos problemų sprendimo būdu. Tai ketvirtadienį iškilmingame susirinkime, skirtame liepos 3-iąją pažymimai Nepriklausomybės dienai, pareiškė šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka.


„Šiandien kai kas nerimsta, nori reformų. Tik noriu jus įspėti, kad dėl šių reformų kai kurie prisikimš kišenes, o jūs su puodais vėl trauksite iš kaimų ir gyvenviečių į miestą didvyrį Minską“, - sakė A. Lukašenka, kurio žodžiai pateikiami prezidento tinklalapyje.


Baltarusijos prezidentas patarė pažvelgti į situaciją, kuri klostosi Jungtinėse Valstijose.


„Pažiūrėkite, kas darosi: dėl pastarųjų įvykių ir pandemijos Jungtinėse Valstijose atsirado 60 mln. bedarbių, kyla bado maištai. Mes ne Amerika, mes nespausdiname dolerių. Mes netgi ne Rusija, kuri neturi kur dėti angliavandenilių, aukso ir metalų, - teigė A. Lukašenka. – Mes turime tik rankas, smegenis, galvą ant pečių. Todėl reikia, kad viso pasaulio ekonomika gyvuotų, jeigu viso pasaulio ekonomika užsidarys, užsidarysime ir mes, nes mes orientuojamės į eksportą, pagrindines žaliavas ir išteklius perkame užsienyje“.

REKLAMA


Anot jo, praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje būtent Baltarusijos liaudis referendumu suteikė valstybės vadovui stiprią valdžią. „Keista, bet pastaruoju metu vis dažniau girdžiu šios mūsų šalies valstybinės santvarkos kritiką. Aš noriu kai kuriems priminti, o jaunimą, kuris šito nežino, informuoti, kad ne aš pasiėmiau ir monopolizavau šią valdžią, užsikroviau ant savo pečių nepakeliamą naštą“, - teigė A. Lukašenka.


„Tada mes buvome kraujuojantis didelės, didžios valstybės – Sovietų Sąjungos – strampas. Nei pinigų, nei miltų duonai kepti, aplink streikai. Ir tada aš pasiūliau variantą, viešai, tada dar neturėdamas jokios valdžios. O jūs per referendumą mane parėmėte, uždėjote ant mano pečių šią naštą. Kaip galiu, taip ją ir nešu“, - konstatavo Baltarusijos prezidentas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)