Pirmoji Europos šalis skelbia COVID-19 epidemijos pabaigą

Pirmoji Europos šalis skelbia COVID-19 epidemijos pabaigą


Slovėnijos vyriausybė vėlyvą ketvirtadienio vakarą paskelbė oficialią COVID-19 epidemijos pabaigą, praneša „Reuters“.


Slovėnija tapo pirmąja Europos šalimi, paskelbusia COVID-19 epidemijos pabaigą, po to, kai pastarąsias dvi savaites per parą neužregistruota daugiau nei 7 naujų COVID-19 atvejų.


Į Slovėniją iš kitų ES šalių atvykę keliautojai neprivalės saviizoliuotis, pranešė vyriausybė.


2 mln. gyventojų turinčioje Slovėnijoje nustatyti 1 464 COVID-19 atvejai, iš jų – 103 mirtys. Epidemiją šalis paskelbė kovo 12 d.


„Slovėnija per pastaruosius du mėnesius suvaldė epidemiją. Šiandien Slovėnijoje epidemiologinė situacija yra geriausia Europoje“, – anksčiau ketvirtadienį parlamente kalbėjo premjeras Janezas Janša.


Epidemijos pabaiga reiškia, kad kai kurios priemonės, įskaitant finansinę paramą gyventojams ir verslui, bus nutrauktos gegužės pabaigoje.


Tiesa, COVID-19 simptomus patiriantys užsieniečiai nebus įleisti į šalį. 14 dienų privaloma saviizoliacija bus būtina ir keliautojams iš ne ES šalių, išskyrus diplomatus ir krovinius pervežančius žmones.


Kovo viduryje Slovėnija uždarė mokyklas, sporto ir kultūros įstaigas, barus, restoranus, viešbučius ir visas parduotuves, išskyrus maisto prekių. Taip pat buvo sustabdytas viešasis transportas.


Nuo balandžio 20 d. vyriausybė ėmėsi švelninti karantiną. Anksčiau šią savaitę atnaujintas viešojo transporto darbas, o kitą savaitę dalis moksleivių sugrįš į mokyklas. Kitą savaitę taip pat atsidarys visi barai ir restoranai bei iki 30 kambarių viešbučiai.