Branduolinis nusiginklavimas: JAV ragina Šiaurės Korėją sėsti prie derybų stalo

Branduolinis nusiginklavimas: JAV ragina Šiaurės Korėją sėsti prie derybų stalo


JAV specialusis pasiuntinys derybose su Šiaurės Korėja Stephenas Biegunas griežtai sukritikavo Pchenjano reikalavimus, pavadindamas juos priešiškais ir nebūtinais, bet tuo pačiu paragino Šiaurės Korėją sėsti prie derybų stalo, skelbia BBC.


S. Bieguno komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po naujausių Šiaurės Korėjos raketų bandymų.


Anksčiau šį mėnesį Šiaurės Korėja pareikalavo JAV iki metų galo pateikti naujų pasiūlymų derybose ir įspėjo, kad, priešingu atveju, JAV gali tikėtis mįslingos „kalėdinės dovanos“.


Pasak S. Bieguno, Šiaurės Korėjos pareiškimai yra „priešiški, neigiami ir visai nebūtini“, ir pridūrė, kad „JAV turi tikslą, o ne terminą“.


„Metas mums atlikti savo darbus. Padarykime tai. Mes esame čia ir jūs žinote, kaip mus pasiekti“, – sakė JAV pasiuntinys.


Šiaurės Korėja pastarosiomis savaitėmis pateikė virtinę įspėjimų ir grasinimų. Seule lankydamasis S. Biegunas pareiškė: „Mes girdėjome juos visus“.


„Labai gaila, kad šių pareiškimų JAV, Pietų Korėjos, Japonijos ir mūsų draugų Europoje atžvilgiu tonas toks priešiškas, neigiamas ir visai nereikalingas“, – teigė jis.


2017 metais įtampa tarp JAV ir branduoliniais ginklais ginkluotos Šiaurės Korėjos buvo pasiekusi aukščiausią tašką. Abiejų šalių vadovai – Kim Jong-unas ir Donaldas Trumpas svaidėsi įžeidinėjimais ir grasinimais. Netrukus po to vadovai užmezgė ryšius ir dvišaliai santykiai pagerėjo. 2018-ųjų vasarą Singapūre įvyko pirmasis D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimas, kurio metu abu lyderiai pasiekė miglotą susitarimą dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo.

REKLAMA


Šių metų vasarį Vietname įvyko antrasis jų susitikimas, o birželį abu vadovai trumpam susitiko abi Korėjas skiriančioje demilitarizuotoje zonoje. Tačiau derybos nuo to laiko atsidūrė aklavietėjė ir Šiaurės Korėja atnaujino trumpo nuotolio raketų bandymus.


Šiaurės Korėja nori, kad būtų sušvelnintos jai taikomos sankcijos, bet JAV prezidentas teigia, kad sankcijos galės būti sušvelnintos tik tada, kai Šiaurės Korėja atsisakys savo branduolinės programos.