V. Putinas pasirengęs pratęsti sutartį su JAV dėl ginkluotės mažinimo

V. Putinas pasirengęs pratęsti sutartį su JAV dėl ginkluotės mažinimo


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia norįs nedelsdamas pratęsti „New START“ sutartį su JAV dėl strateginės ginkluotės mažinimo.


„Rusija pasiruošusi nedelsiant atnaujinti „New START“ sutartį“ – kiek įmanoma greičiau, dar šiais metais, pareiškė V. Putinas ketvirtadienį kariuomenės ir Gynybos ministerijos atstovams. „Aš pareiškiu tai oficialiai, kad ateityje nebūtų jokių dvigubų ar trigubų interpretacijų dėl mūsų pozicijos“, - pabrėžė prezidentas.


Šio sutarties galiojimas baigiasi 2021 metų vasarį. Tačiau JAV vyriausybė iki šiol nerodė didelio susidomėjimo pratęsti sutartį dar penkeriems metams.


„New START“ sutartį 2010 metais pasirašė tuometiniai JAV ir Rusijos prezidentai Barackas Obama ir Dmitrijus Medvedevas. Sutartis numato naudoti parengtų branduolinių užtaisų skaičiaus sumažinimą daugiau nei trečdaliu – iki 1 550 kiekvienoje pusėje bei nešančiųjų sistemų sumažinimą iki 800 kiekvienoje pusėje.


JAV metų pradžioje jau pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) su Rusija. Vašingtonas ir jo NATO partnerės kaltina Maskvą pažeidinėjant susitarimą.