Ukrainos policija rusiškus ginklus keis į vokiškus: „Kalašnikovai“ buvo sukurti kariuomenei ir žudymui“

Ukrainos policija rusiškus ginklus keis į vokiškus: „Kalašnikovai“ buvo sukurti kariuomenei ir žudymui“


Ukrainos nacionalinė policija atsisakys rusiškų „Kalašnikov“ automatų ir pistoletų „Makarov“ bei TT, o vietoj jų naudos vokiškus MP5 pistoletus-kulkosvaidžius, teigia Ukrainos policijos vadas Sergejus Kniazevas.


Pasak S.Kniazevo, skirtingai nei „kalašnikovai“, visų modifikacijų MP5 yra policijai skirti ginklai.


„Trumpai tariant, „Kalašnikov“ automatai buvo sukurti kariuomenei, žudymui. Policijos užduotys - kitokios. Prieš mus stovi ne priešai, o įstatymų pažeidėjai. Mūsų užduotis - išsaugoti nusikaltėlio gyvybę ir apsaugoti savąją. MP5 - mažiau mirtinas ginklas ir todėl kur kas efektyvesnis neutralizuojant pažeidėjus“, - laikraščiui „Segodnia“ sakė Ukrainos policijos vadas.


S.Kniazevo teigimu, planuojama atsisakyti 90 proc. tradicinių „kalašnikovų“ ir „Makarov“ bei TT pistoletų, kurie bus pakeisti šiuolaikiniais europietiškais ginklais. Policijos vadas tikino, kad sprendimai dėl MP5 įsigijimo jau yra priimti. Pasak S. Kniazevo, šiais ginklais bus aprūpinti dauguma policijos ekipažų. Prie kariuomenei skirtų „kalašnikovų“ liks tik Rytų Ukrainoje, kurią krečia karas su prorusiškais separatistais, dirbantys policininkai dėl nuolat gresiančio pavojaus.

REKLAMA


„Rytų Ukrainoje dirbantiems policijos pareigūnams nebus skiriami vokiški pistoletai-kulkosvaidžiai. Jų užduotys lieka tokios pat“, - teigė S.Kniazevas.


Vokietijos ginkluotės gamintojų „Heckler & Koch“ nuo 1966 m. gaminamas MP5 yra beveik kiekviename antiteroristiniame policijos dalinyje pasaulyje. Ekspertų teigimu, šio ginklo populiarumą lėmė aukštas tikslumas, patikimumas ir kokybė.