D.Trumpas neslepia: „Europa man yra vis tiek“

D.Trumpas neslepia: „Europa man yra vis tiek“


JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia, kad jog tai, kad jis yra nepopuliarus dalyje Europos, tik patvirtinta, kad jo politika yra teisinga.


„Jei aš būčiau populiarus Europoje, nedirbčiau savo darbo“, - sakė D.Trumpas trečiadienį žurnalistams Baltuosiuose rūmuose.


„Europa mane vis tiek. Mane išrinko ne europiečiai, o amerikiečiai“, - kalbėjo prezidentas. Jis dar kartą pabrėžė, kad Europos šalys, pavyzdžiui, Vokietija, jo nuomone, nepakankamai investuoja į gynybą ir todėl išnaudoja JAV.


Buvęs respublikonų kandidatas į prezidentus ir būsimasis senatorius Mittas Romney trečiadienį straipsnyje „Washington Post“, be kita ko, kritikavo D. Trumpo užsienio politiką ir atkreipė dėmesį į jo dažnai prastus populiarumo rodiklius Europoje.


Spalį atlikta „Pew“ nuomonės tyrimo instituto apklausa rodo, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje, tik 10 proc. respondentų mano, kad D. Trumpo veiksmai globaliais klausimais yra teisingi. Pasitikėjimas D. Trumpo pirmtaku Baracku Obama šiuo klausimu per šio paskutiniuosius kadencijos metus 2016 metais buvo 86 proc.

REKLAMA


Panašūs rodikliai buvo Prancūzijoje. Tačiau Rytų Europos šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, apklausų rezultatai nebuvo tokie nepalankūs D.Trumpui.


D. Trumpas trečiadienį sakė: „Aš noriu, kad Europa mokėtų“. Vokietija esą, pavyzdžiui, gynybai skiria tik 1 proc. savo BVP. „Ji turėtų mokėti 4 proc.“, - pažymėjo prezidentas.


Anot D.Trumpo, Europos šalių vyriausybių vadovai, tarkim, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, patys stebisi, kad buvę JAV prezidentai leido taip elgtis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)