Kreivasis Pizos bokštas tapo dar tiesesnis

Kreivasis Pizos bokštas tapo dar tiesesnis


Po sensacingos gelbėjimo akcijos, pradėtos dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, kreivasis Pizos bokštas yra mažiau pasviręs. Per praėjusius 20 metų balto marmuro statinio pasvirimas sumažėjo dar 4 cm.


Toskanos miesto simbolis yra stabilus, o jo „sveikatos būklė“ patenkinama, teigiama ekspertų grupės, kuri 17 metų stebi monumento judėjimą, vertinime. Bokštas netgi yra stabilesnis, nei prognozavo geotechninės statybos inžinieriaus Michelės Jamiolkowskio vadovaujamas tarptautinis komitetas, rašo Toskanos dienraštis „Il Tirreno“. Šis 1993-2001 metais planavo ir koordinavo monumento konsolidavimo darbus.


800 metų senumo statinys, pasitelkiant milžiniškus svorius po fundamentu, 1993-2001 metais „patiesintas“ 44 cm. Per šią akciją jis buvo sustiprintas stipriais plieniniais lynais.


Kreivasis Pizos bokštas, kuris įtrauktas į pasaulio kultūros paveldo sąrašą, po to 2001 metų gruodį vėl buvo atidarytas lankytojams.


58,5 metro aukščio pastatas buvo pradėtas statyti 1173 metais ir ėmė svirti jau netrukus po pastatymo. Kai nuokrypis nuo vertikalės pasiekė 4,5 metro ir statiniui iškilo grėsmė sugriūti, jis 1990-aisiais buvo uždarytas.