Vejasi legendinį M.Schumacherį: britas L.Hamiltonas penktą kartą tapo pasaulio čempionu

ELTA nuotr.

[left]Pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionato 19-ajame etape - Meksikos „Grand Prix“ lenktynėse - sekmadienį lyderis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) finišavo ketvirtas ir, likus dviem etapams iki pirmenybių pabaigos, užsitikrino čempiono titulą.

L.Hamiltonas pasaulio „Formulės-1“ čempionu tapo ir 2008, 2014, 2015 bei 2017 metais. Pagal šį rodiklį jis dabar atsilieka tik nuo legendinio vokiečio Michaelio Schumacherio, kuris pasaulio čempionu yra tapęs septynis kartus.

Bendrojoje įskaitoje po 19 etapų L.Hamiltonas turi 358 taškus ir antrąją vietą užimantį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“) lenkia 64 taškais. Trečias žengia suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“, 236 tšk.).

„Viešumoje dažniausiai stengiuosi nerodyti labai daug emocijų, tačiau dabar jaučiuosi ypatingai dėl tokios patirties. Tokį faktą sunku iškart suprasti. Žinoma, svajodavau apie tai, tačiau niekuomet neįsivaizdavau, kad stovėsiu čia, būdamas penkiskart pasaulio čempionu. Niekuomet neįsivaizdavau, kad tai iš tiesų nutiks. Esu tiesiog labai dėkingas visiems žmonėms, kurie padėjo man tai pasiekti.

Tai yra be abejonių geriausias mano sezonas. Tai buvo mano tikslas. Po praėjusio sezono vis galvojau, kaip galiu tapti geresniu, greitesniu, labiau susikoncentravusiu. Ne tik vairuodamas, bet ir apskritai komandoje. Norėjau būti geresniu visose kategorijose, ne tik sporte, bet ir šeimoje. Nežinau, ar tai gaunasi senstant, bet patirtis tikrai padeda. Jaučiu, kad šiais metais pasirodžiau geriausiai per visą savo karjerą ir esu labai laimingas dėl to.

Nežinau, ar sieksiu septynių čempiono titulų, pirmiausiai turiu suvokti, kad iškovojau penktąjį. Nežinau kodėl, bet tai yra labai keista. Prisimenu, kai prieš kelis metus iškovojau trečiąjį titulą ir net tuo metu buvo sunku tai suvokti. Tikiuosi, kad greitu metu pavyks sugrįžti į realybę. Kuo daugiau apie tai galvoju, tuo laimingesnis jaučiuosi“, - po lenktynių sakė L.Hamiltonas.

Meksikos „Grand Prix“ lenktynes laimėjo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Antras finišavo S.Vettelis (+17,316 sek.), trečias - K.Raikkonenas (+49,914 sek.).

Priešpaskutinis, 20-asis, čempionato etapas - Brazilijos „Grand Prix“ lenktynės - vyks lapkričio 11 dieną.