JAV analitikai: reikšmingas Ukrainos kontrpuolimas sumažintų V. Putino norą tęsti karą

JAV analitikai: reikšmingas Ukrainos kontrpuolimas sumažintų V. Putino norą tęsti karą


Jei partnerių padedama Ukraina parodys gebėjimą vykdyti reikšmingas kontrpuolimo operacijas, tai gali padėti įtikinti Rusijos režimą nutraukti karą, sakoma Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime.


„Ukrainos partnerės gali padėti Ukrainai sumažinti Vladimiro Putino norą be galo tęsti karą siekiant sunaikinti Ukrainą, jei padės Ukrainai vykdyti reikšmingas kontrpuolimo operacijas, per kurias būtų išlaisvinta Ukrainos teritorija ir paneigtos V. Putino prielaidos, ką Rusija jėga gali pasiekti Ukrainoje“, – sakoma pranešime.


V. Putino tikslas lieka tas pats – visiškai sunaikinti Ukrainos valstybingumą ir tapatybę, o visi jo tikslai dėl teritorinio užkariavimo Ukrainoje yra priemonė šiam tikslui pasiekti. „Rusijos prezidento V. Putino pergalės teorija, kad Rusija gali neribotą laiką daryti šliaužiančią pažangą Ukrainoje, skatina V. Putiną tęsti karą ir stiprina jo ryžtą sunaikinti Ukrainos valstybingumą“, – sakoma pranešime.


Pasak analitikų, Vakarai turi skubėti suteikti Ukrainai paramą, kurios reikia, kad ji galėtų vykdyti kontrpuolimo operacijas ir paneigti V. Putino pergalės teoriją bei išvengti tęsti karą ilgiau, nei būtina taikos deryboms Ukrainai ir jos partnerėms priimtinomis sąlygomis.


ISW, Ukrinform inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)