Londono gatvėse nakvoja rekordinis skaičius žmonių

Londono gatvėse nakvoja rekordinis skaičius žmonių


Paskelbti nauji duomenys rodo, kad Londone gatvėse nakvojančių žmonių skaičius pasiekė rekordą – beveik 12 tūkstančių.


Didžiosios Britanijos ekonomika, pagal stiprumą šešta pasaulyje, 2023 m. patyrė dešimtmečius neregėtą infliaciją ir įperkamų nuomojamų patalpų trūkumą pastaraisiais metais. Per metus iki kovo mėnesio sostinės gatvėse nakvojo maždaug 11 993 žmonės – 58 proc. daugiau nei per dešimtmetį ir didžiausias skaičius per vienerius metus, skelbia benamystės problemas Anglijoje sprendžianti „Homeless Link“. 2013-2014 m. gatvėse miegančių žmonių skaičius siekė 7581.


„Homeless Link“ generalinis direktorius Rickas Hendersonas pavadino šiuos skaičius „pasibaisėtinais“ ir sakė, kad nauja vyriausybė, ateisianti po liepos 4 d. visuotinių rinkimų, turėtų sudaryti visų partijų planą, kaip spręsti šią problemą. Jis sakė, kad reikalingi „tikrai įperkami ir saugūs būstai“ bei deramai  finansuojamos paslaugos „padėti žmonėms pašalinti pagrindines savo skurdo priežastis ir visam laikui išvengti nakvynės gatvėse“.

REKLAMA


Kol kas nematyti, kad per rinkimų kampaniją politikai keltų šią problemą.


„Homeless Link“ duomenimis, 45 proc. gatvėse miegančių benamių yra Jungtinės Karalystės piliečiai. Beveik trečdalis kitų – atvykėliai iš Afrikos, Azijos, Amerikos ir Australijos, maždaug ketvirtadalis – iš Europos.


Pasak benamių labdaros organizacijos „Crisis“, skaičiai „labai gėdingi ir pabrėžia būtinybę kitai vyriausybei suvalyti šią krizę“. Labdaros organizacijos ir aktyvistai seniai ragina vyriausybę įsipareigoti per metus pastatyti po 90 tūkst. socialinių būstų.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)