Estija NATO susitikime: 2 proc. karinių išlaidų tikslo nepakanka

PROUVOST MAUZE nuotr.PROUVOST MAUZE nuotr.


Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras kreipėsi į NATO partnerius, ragindamas kasmet skirti gynybai didesnę savo bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį.


„Mes manome, kad 2 proc. neužtenka. Turime skirti daugiau“, – sakė jis penktadienį NATO gynybos ministrų susitikimo Briuselyje kuluaruose.


Estija, pasak ministro, siūlo 2,5 proc. BVP tikslą. Jo su Rusija besiribojanti šalis esą šiais metais į gynybą investuos 3,4 proc.


Oficialus NATO tikslas yra kad kiekviena šalis kasmet gynybai skirtų mažiausiai 2 proc. savo BVP.


„Kai pažiūrėsime, kiek Rusija šiais metais investuoja į gynybą – beveik 9 proc. savo BVP, tai suprasime visi, kad turime investuoti dar daugiau, jei palyginsime savo 2 proc. ar 3–3,5 proc.“, kalbėjo H. Pevkuras.


Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius Briuselyje sakė: „Galiu pasakyti už Vokietiją, kad mes darome savo namų darbus“. Vokietija šiais metais esą pirmą kartą per dešimtmečius pasieks 2 proc. tikslą. Ir didelė dalis europiečių NATO sąjungininkių – apie 20 – nori pasiekti ir pasieks 2 proc. tikslą, kalbėjo B. Pistorius. Tai, anot jo, svarbi žinia visoms kitoms NATO partnerėms, o ypač – amerikiečiams.


DPA, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)