Lenkijos premjeras paskelbė apie buferinę zoną pasienyje su Baltarusija

EPA-ELTA nuotr.


„Priėmėme nutarimą, kuriuo remdamasi Vidaus reikalų ministerija paskelbs įsaką dėl buferinės zonos sukūrimo pasienyje su Baltarusija“, – pirmadienį sakė ministras pirmininkas Donaldas Tuskas po vyriausybės posėdžio šiaurės rytų Lenkijos Balstogės mieste.


Jis pridūrė, kad susitikime buvo aptarta, „ką reikia padaryti, kad padėtis pasienyje būtų saugesnė Lenkijos valstybei ir mažiau skausminga vietos gyventojams“. Pasak D. Tusko, reikia „apsunkinti nelegalių migrantų galimybę kirsti Lenkijos ir Baltarusijos sieną ir sudaryti geresnes sąlygas pasieniečiams, policijai ir kariams“.


D. Tuskas pripažino, kad vyriausybė žino apie neigiamus buferinės zonos padarinius vietos gyventojams, todėl ministrai ieškos būdų, kaip jiems padėti. Jis pridūrė, kad šis procesas jau prasidėjo.


D. Tuskas sakė, kad kalba eina apie keliasdešimties kilometrų ilgio ir maždaug 200 metrų pločio buferinę zoną. Kai kuriose vietose, kur yra gamtos draustiniai, zona bus platesnė ir sieks iki dviejų kilometrų, bet tokie ruožai nebus ilgi. „Saugoti sieną yra valstybės užduotis, to negali pakeisti nei politika, nei žmogiškosios emocijos“, – sakė jis.

REKLAMA


Praėjusią savaitę D. Tuskas pareiškė, kad vyriausybė atkurs 200 metrų pločio buferinę zoną prie Baltarusijos sienos, įkurtą jau anksčiau, kai pasienyje kilo krizė, kad sustabdytų nelegalių migrantų antplūdį per Baltarusiją ir Rusiją į Lenkiją. Jis tai sakė lankydamasis karinėje bazėje netoli Baltarusijos sienos po incidento gegužės 28 d., kai migrantas peiliu subadė Lenkijos karį. Po kelių dienų karys mirė. D. Tuską lydėjo gynybos ir vidaus reikalų ministrai, kad parodytų paramą pasieniečiams ir sieną saugantiems kariams.


PAP inf.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)