JAV analitikai: vasarą Rusija planuoja suintensyvinti ukrainiečių vaikų deportacijas

JAV analitikai: vasarą Rusija planuoja suintensyvinti ukrainiečių vaikų deportacijas


Rusijos valdžia rengiasi vasarą suintensyvinti ukrainiečių vaikų deportacijas į Rusiją ir taip sustiprinti dar vieną Rusijos genocido kampanijos Ukrainoje komponentą, sakoma Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime.


Jame sakoma, kad vadinamosios Luhansko Liaudies Respublikos (LNR) vadovas Leonidas Pasečnikas gegužės 27 d. paskelbė, jog 2024 m. Rusijos Federacijos regionai „priims“ daugiau nei 12 tūkst. vaikų iš okupuotos Luhansko srities. Pagal Rusijos vykdomą programą „Naudingos atostogos“ 40 tūkst. vaikų iš okupuotos Ukrainos „apsilankys“ Rusijoje vasaros ir edukacinėse stovyklose.


L. Pasečnikas taip pat pranešė, kad vasaros stovyklos vaikams okupuotame Kryme ir Rusijoje per vasarą rengiasi „priimti“ per 600 vaikų iš okupuotos Ukrainos, jie keliaus ir į stovyklą „Okeanas“ Vladivostoke, Primorės krašte (esančiame kur kas arčiau Aliaskos nei Ukrainos).


Chersono srities okupacinė valdžia taip pat paskelbė, kad nenurodytas skaičius vaikų iš okupuotos Chersono srities keliaus į stovyklą „Okeanas“ Vladivostoke, ten jiems parengta „švietimo, sporto ir kultūros programa“. Pasak Maskvos primesto pareigūno okupuotoje Chersono srities dalyje Andrejaus Aleksejenkos, 575 vaikai iš šio regiono dalyvaus trijų savaičių vasaros stovyklose okupuotame Kryme ir Rusijos Adygėjos Respublikoje už Rusijos federalinių subjektų lėšas.

REKLAMA


Vadinamosios LNR švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad nenustatytas skaičius paauglių iš okupuotos Luhansko srities dalyvaus karinėje-patriotinėje sporto stovykloje „Avangard“ Rusijos Volgogrado srityje ir ten bus mokomi karo inžinerijos, taktikos, šokinėjimo su parašiutu, komunikacijos, nacionalinio saugumo pagrindų, taip pat valdyti dronus ir teikti taktinę medicinos pagalbą.


„Nepaisant Rusijos pastangų pateikti vasaros stovyklas vaikams iš Ukrainos kaip laikiną pramogų ir ugdymo veiklą, jos yra esminė Rusijos kampanijos deportuoti ukrainiečius, įskaitant vaikus, sudedamoji dalis. Prievartinis vaikų perkėlimas iš vienos grupės į kitą pripažįstamas kaip genocido požymių turintis veiksmas, Todėl Rusijos daugialypės ukrainiečių vaikų deportavimo į Rusiją schemos gali būti laikomos genocido veiksmais“, – teigia ISW analitikai.


Anot ekspertų grupės, ukrainiečių vaikai, deportuoti į Rusiją tokioms „atostogoms“ ar į „vasaros stovyklas“, susiduria su rusifikavimo programomis, kurių tikslas – izoliuoti juos nuo ukrainiečių šeimų, kalbos, kultūros ir istorijos. „Tikėtina, kad Rusijos valdžia visą vasarą stiprins deportacijas, prisidengdama vasaros atostogomis. Tačiau šios programos yra genocido veiksmai prieš Ukrainos žmones, Rusijos pateikiami kaip laikinos ir pozityvios ugdymo galimybės“, – teigia ISW analitikai.


UKRINFORM inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)