Didžioji Britanija reikalauja daugiau investicijų į Europos saugumą

EPA-ELTA nuotr.


Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishis Sunakas paragino Europos šalis labiau remti Ukrainą. Svarbu, kad europiečiai investuotų į savo pačių saugumą, antradienį vykdamas į Lenkiją sakė R. Sunakas.


Karas prieš Ukrainą, anot jo, kol kas Rusijai nebuvo sėkmingas. „Iš esmės situacija tokia, kad išlaidos gynybai visoje Europoje auga, Vakarai yra vieningi, o NATO turi dvi naujas nares“, – kalbėjo R. Sunakas. Tačiau esą svarbu ir toliau remti Ukrainą.


Premjeras pabrėžė, kad Didžioji Britanija buvo pirmoji šalis, perdavusi Ukrainai kovinių tankų ir didesnio nuotolio sparnuotųjų raketų, taip pat pirmoji apmokė ukrainiečių karius ir pilotus.


Varšuvoje R. Sunakas susitiks su Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.


Pažadėjo Ukrainai iki šiol didžiausią paramos paketą


Didžioji Britanija pažadėjo Ukrainai iki šiol didžiausią pagalbos paketą, kuris apims dešimtis karinių katerių, šimtus automobilių, daugiau kaip 1 600 raketų ir milijonus šaudmenų. „Ukrainos gynyba nuo brutalių Rusijos ambicijų turi didžiulę reikšmę mūsų saugumui ir visai Europa“, – sakė britų premjeras Rishis Sunakas prieš vizitą į Lenkiją. – Jei Putinui šiame kare pavyks, jis nesustos prie Lenkijos sienos“.

REKLAMA


R. Sunakas antradienį Varšuvoje susitiks su Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Jie aptars tolesnę paramą Ukrainai kare prieš Rusiją. Trečiadienį R. Sunakas Berlyne susitiks su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.


„Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau narsiai kovoja, tačiau joms reikia mūsų paramos – dabar“, – pažymėjo britų premjeras. Naujas paketas bus tolesnė parama Ukrainai. Anot pranešimo, numatyta greitai suteikti Ukrainai amunicijos, oro gynybos priemonių, dronų ir techninės paramos už 500 mln. svarų (580 mln. eurų).


Ukrainai taip pat gaus 60 karinių katerių, daugiau kaip 1 600 puolamųjų ir oro gynybos raketų, tai pat papildomų tikslaus valdymo „Storm Shadow“ tipo sparnuotųjų raketų. Ukrainai taip pat bus pristatyta šimtai šarvuotų automobilių.


DPA, ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)