D. Kuleba: Ukraina šokiruota, kad JAV dar nepatvirtino pagalbos paketo

D. Kuleba: Ukraina šokiruota, kad JAV dar nepatvirtino pagalbos paketo


Ukraina pareiškė esanti šokiruota, kad Jungtinės Amerikos Valstijos dar nepatvirtino naujo karo pagalbos paketo, kai šalis jau trečius metus atremia Rusijos invaziją ir patiria ginklų stygių mūšio lauke.


60 mlrd. dolerių pagalbos paketas JAV Atstovų rūmuose įstrigęs jau ne vieną mėnesį, nes respublikonai įstatymų leidėjai reikalauja, kad naujos lėšos būtų susietos su aktyvesniais veiksmais prieš nelegalią imigraciją.


„Mums iš tikrųjų svarbu ir šokiruoja tai, kad sprendimas dar nepriimtas“, – per internete surengtą spaudos konferenciją užsienio žiniasklaidai sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.


„Artėjame prie kovo pabaigos, o svarstymai tęsiasi, svarstymai dėl klausimo, susijusio su gyvybiškai svarbiu interesu, strateginiu JAV interesu Europoje“, – sakė D. Kuleba.


Prieš dieną per susitikimą su JAV senatoriumi Lindsey Grahamu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad greitas Kongreso sprendimas „kritiškai svarbus“.


Ukrainos kariuomenė praneša apie amunicijos trūkumą dėl vėluojančios paramos, Rusijos pajėgoms veržiantis į priekį kai kuriuose fronto ruožuose.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)