Ukraina svarsto atleisti tris ginkluotųjų pajėgų vadus

Ukraina svarsto atleisti tris ginkluotųjų pajėgų vadus


Ukrainos gynybos ministerijoje svarstoma galimybė atleisti tris Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadus.


Tai pirmadienį pranešė leidinys „Ukrainska pravda“, remdamasis šaltiniais šalies karinėje-politinėje vadovybėje.


Pasak šių šaltinių, gynybos ministras Rustemas Umerovas rengia teikimus atleisti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Medicinos pajėgų vadę Tetianą Ostaščenko, Taurijos operatyvinės-strateginės kariuomenės grupuotės vadą Oleksandrą Tarnavskį ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Jungtinių pajėgų vadą Serhijų Najevą.


Kaip anksčiau buvo pranešta, atleisti T. Ostaščenko reikalavo paramedikai ir savanoriai, prisidedantys prie Gynybos pajėgų medicininio aprūpinimo.


Apie O. Tarnavskio, kuris vadovauja vienai iš Ukrainos kontrpuolimo krypčių, galimo atleidimo priežastis nepranešama.


S. Najevo galimo atleidimo priežasčių šaltiniai taip pat nepatikslina. Bet, „Ukrainska pravda“ duomenimis, jis gali tapti vienu iš svarbiausių figūrantų byloje, susijusioje su Chersono srities gynimu 2022 metais.


Leidinys galimo vadų atleidimo klausimu kreipėsi į Ukrainos prezidento biurą. Volodymyro Zelenskio spaudos sekretorius Serhijus Nikiforovas atsakė, jog jei toks sprendimas bus priimtas, apie tai bus atitinkamai pranešta oficialioje valstybės vadovo svetainėje.

REKLAMA


Vienas iš „Ukrainska pravda“ šaltinių pažymi, kad šių pareigūnų atstatydinimo klausimas svarstomas jau kelis mėnesius.


Prancūzija nebetieks Ukrainai ginklų iš savo arsenalų


Prancūzija nebeplanuoja tiekti Ukrainai ginklų iš savo sandėlių. Nuo šiol Kyjivas turės užsisakyti ginklus tiesiogiai iš gamintojų, o tai reikalauja kur kas daugiau laiko.


Tai Prancūzijos televizijos kanalui LCI pareiškė šios šalies gynybos ministras Sébastienas Lecornu, praneša UNIAN.


Anot ministro, Prancūzija šiuo metu veda derybas su kolegomis ukrainiečiais, kad paskatintų Kyjivą įsigyti naujų haubicų specialiojo fondo lėšomis, o Prancūzijos kariškiams nebereikėtų perduoti ginklų iš savo arsenalų.


Žiniasklaida pažymi, kad šiam fondui iš Prancūzijos biudžeto skirta 200 mln. eurų. Paryžius siekia, kad šias lėšas būtų galima leisti tik prancūziškos ginkluotės užsakymams.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)