EBPO padidino pasaulinės ekonomikos augimo 2023 m. prognozę

EBPO padidino pasaulinės ekonomikos augimo 2023 m. prognozę


Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) penktadienį paskelbė padidinusi pasaulinės ekonomikos augimo šiais metais prognozę.


Anot organizacijos, pasaulinė ekonomika 2023 m. turėtų išaugti 2,6 proc. EBPO lapkritį prognozavo 2,2 proc. augimą.


Organizacija kalbėjo apie „teigiamus ženklus“, įskaitant gerėjančias verslo ir vartotojų nuotaikas, krintančias maisto ir energijos kainas bei visišką Kinijos ekonomikos atidarymą.


Nepaisant to, EBPO perspėjo, kad vis dar esama trapumo, kurį kursto neapibrėžtumas, susijęs su Rusijos karu prieš Ukrainą, taip pat pakartotinės įtampos energijos rinkose rizika. Organizacija dar paminėjo kylančių palūkanų normų poveikį.


EBPO pažymėjo, kad naujausia augimo prognozė neviršija 3,2 proc. prilygusios pasaulinės ekonomikos ekspansijos, fiksuotos 2022 m.


Organizacija taip pat padidino pasaulinės ekonomikos augimo 2024 m. prognozę ir nurodė numatanti nebe 2,7 proc., o 2,9 proc. plėtrą.


EBPO pridūrė mananti, kad infliacijos augimas šiemet ir kitąmet turėtų sulėtėti – organizacija sumažino 2023 m. bendrosios infliacijos prognozę 0,1 proc., iki 5,9 proc., tačiau iki 4 proc. padidino grynosios infliacijos prognozę.


EBPO nurodė, kad Kinijos ekonomika šiemet turėtų išaugti 5,3 proc., JAV ekonomika – 1,5 proc., o euro zonos ekonomika turėtų ūgtelėti 0,8 proc.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)