Eurokomisarė: ES turi didelį potencialą gaminti Ukrainai skubiai reikiamus artilerijos sviedinius

EC/Claudio Centonze nuotr.


Europos Komisija (EK) ieškos būdų, kaip skatinti stabilų Ukrainai reikalingos amunicijos tiekimą, sako eurokomisarė Mairead McGuinness.


Pasak jos, EK  yra pasirengusi „mobilizuoti savo reguliacinę įtaką ir prieinamus resursus“, kad paskatintų Europos Sąjungos (ES) pramonės apimtis.


„Svarstome visas galimybes, įskaitant ir ES biudžeto mobilizavimą, jei tik to reikėtų. (...) Neseniai pasiūlėme Europos gynybos pramonės stiprinimo naudojantis bendradarbiaujamaisiais viešaisiais pirkimais aktą. Ši trumpojo laikotarpio priemonė, kartu su 500 mln. eurų, galėtų būti naudojama spartinant reikiamos ginkluotės gamybos apimtis“, – Europos Parlamentui trečiadienį sakė M. McGuinness.


„Jei reiktų, pasitelktume ir kitus išteklius. Tuo pat metu reikia mobilizuoti privačias lėšas, įskaitant Europos Investicinio Banko ir bankų“, – tęsė už finansines paslaugas, finansinį stabilumą, kapitalo rinkų sąjungą ir sankcijų įgyvendinimą atsakinga eurokomisarė..

REKLAMA


M. McGuinness informavo, kad Ukrainos gynybos ministerija Bendrijos prašo užtikrinti skubų ir nuolatinį 155 mm artilerijos sviedinių tiekimą.


EK atstovės teigimu, 11-oje ES šalių nustatyti 15 reikiamos ginkluotės gamintojų, tačiau beveik visa jų produkcija jau užsakyta.


Vis tik, esą dar yra erdvės skatinti Ukrainos prašomų artilerijos šaudmenų gamybą, pasirašant didelio masto sutartis su jų tiekėjais.


„Geros naujienos, kad ES pramonės potencialas gaminti 155 mm ginkluotę išlieka didelis. Ir mums reikia jį „atrakinti“. Tinkamą signalą pramonei pasiųstume pasirašant didžiulius, Europos lygiu konsoliduotus kontraktus“, – kalbėjo M. McGuinness.“, – kalbėjo M. McGuinness.


„Tačiau tai negarantuotų tiekimo laiku“, – pažymėjo ji.


M. McGuinness teigimu, tam, kad ES išlaikytų karinę paramą Ukrainai, blokas turi kuo greičiau perduoti dabar sandėliuose turimą amuniciją, Europos ginklų pramonei pateikti „masyvius užsakymus“, kurie patenkintų tiek Bendrijos, tiek Ukrainos poreikius, taip pat – „greitai ir smarkiai“ padidinti Europos gamybos pajėgumus.

REKLAMA


„Kad skirtume Ukrainai pakankamą paramą, šie trys tikslai turi būti vykdomi vienu metu – jei nepadidinsime pramonės apimčių, neskatinsime šalių narių siųsti daugiau ginkluotės iš savo atsargų. Norime, kad jos žinotų, jog jų ginkluotės arsenalas – grėsmės, kuri, tikėtina, išliks ilgam, akivaizdoje – bus užpildomas greitai“, – teigė eurokomisarė.


Anot jos, bendra ES šalių parama Ukrainai praėjusiais metais galėjo siekti apie 12 mlrd. eurų.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)