Lenkijoje pernai fiksuotas mažiausias gimstamumas nuo Antrojo pasaulinio karo

Lenkijoje pernai fiksuotas mažiausias gimstamumas nuo Antrojo pasaulinio karo


Lenkijos gyventojų skaičius pernai vėl traukėsi. Centrinė statistikos tarnyba GUS pirmadienį pranešė, kad 2022 metais gyventojų sumažėjo iki beveik 37,8 mln.


Anot duomenų, ES šalyje pernai gimė mažiausiai kūdikių nuo Antrojo pasaulinio karo.


„Skaičiuojame, kad gimimų buvo 305 000, 27 000 mažiau nei metais anksčiau“, – sakė institucijos vadovas Dominikas Rozkrutas.


Per tą patį laikotarpį Lenkijoje mirė apie 448 000 žmonių.


Lenkijos gyventojų skaičius mažėja nuo 2013 metų. Valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos (PiS) pastangos padidinti gimimų skaičių paskatomis ir griežtu abortų įstatymu kol kas nebuvo sėkmingos.


Opozicijos ir Moterų judėjimo atstovai atkreipia dėmesį į tai, kad prieš daugiau nei dvejus metus įsigaliojęs sugriežtintas abortų įstatymas veikia atgrasančiai ir kai kurias moteris sulaiko nuo nėštumo.


2020 metų spalį Lenkijos konstitucinis teismas nusprendė, kad moterys negali atlikti aborto ir tuomet, jei vaisius yra smarkiai apsigimęs. Tada per šalį nuvilnijo protestai.


Nutraukti nėštumą Lenkijoje legalu tik tada, jei nėštumas kelia grėsmę motinos gyvybei ar sveikatai arba tai yra išžaginimo ar incesto rezultatas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)