Britų žvalgyba: propagandos tikslais Rusija gali dislokuoti Ukrainoje tankus „Armata“

Britų žvalgyba: propagandos tikslais Rusija gali dislokuoti Ukrainoje tankus „Armata“


Gali būti, kad Rusija svarsto dislokuoti Ukrainoje nedidelį skaičių savo naujųjų kovinių tankų „T-14 Armata“, bet visų pirma propagandos tikslais.


Tai sakoma naujausioje Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos skelbiamoje žvalgybos ataskaitoje, pranešė „Ukrinform“.


Pažymima, kad 2022 m. gruodžio pabaigoje vaizdai parodė tankus T-14 pratybų zonoje Pietų Rusijoje, ši vieta siejama su veikla prieš dislokuojant pajėgas operacijai Ukrainoje. Po to  vyriausybę palaikančios Rusijos žiniasklaidos priemonės teigė, kad tankai T-14 rengiami dislokacijai.


Vis dėlto kol kas nežinoma, ar Rusija jau permetė į Ukrainą šio tipo tankus. „Greičiausiai tai būtų Rusijai itin rizikingas sprendimas.


Programa kuriama vienuolika metų, ją stabdo vėlavimai, sumažinta jos apimtis, pranešama apie gamybos problemas“, - rašoma suvestinėje.


„Papildomas iššūkis Rusijai būtų pritaikyti savo logistikos grandinę, kad tankus T-14 būtų galima valdyti, nes jie yra didesni ir sunkesni už kitus Rusijos tankus.


Jei Rusija dislokuos T-14, greičiausiai tai bus padaryta pirmiausia propagandos tikslais“, – teigia britų žvalgyba.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)