15-asis Europos futbolo čempionatas Prancūzijoje (ATNAUJINTA)

FINALAS

Portugalija - Prancūzija

Sekmadienį Portugalijos rinktinė po pratęsimo 1:0 (0:0; 0:0) įveikė pirmenybių šeimininkus Prancūzijos futbolininkus.

Portugalijos rinktinė Europos čempionato finale žaidė antrą kartą. 2004 metų pirmenybių lemiamame mače portugalai pralaimėjo graikams.

Prancūzai Europos čempionais yra tapę du kartus - 1984 ir 2000 metais.

25-ąją susitikimo minutę dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti portugalas Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo).

Per pagrindinį rungtynių laiką daugiau progų pasižymėti turėjo Europos pirmenybių šeimininkai - prancūzai į vartų plotą smūgiavo septynis kartus, o portugalai - vos sykį, tačiau įmušti nei vienai komandai taip ir nepavyko.

Antrajame pratęsimo kėlinyje pagaliau krito pirmasis įvartis. 109-ąją min. portugalas Ederis taikliu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į Ugo Liori (Hugo Lloris) saugomus vartus.

„Stade de France" stadione Sen Deni vykusiam susitikimui teisėjavo 41-erių metų anglas Markas Klatenbergas (Mark Clattenburg).

Šešis įvarčius įmušęs prancūzas Antuanas Griezmanas (Antoine Griezmann) tapo rezultatyviausiu „Euro-2016" žaidėju.

Komandų sirgaliai:

PUSFINALIAI

Vokietija - Prancūzija

Antrajame pusfinalyje Marselio „Stade Velodrome" stadione ketvirtadienį Prancūzijos rinktinė 2:0 (1:0) nugalėjo Vokietijos komandą ir pateko į finalą.

Pirmajame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo pasaulio čempionė Vokietija, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką vokietis Bastianas Švainštaigeris (Bastian Schweinsteiger) baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į jo komandos vartus buvo paskirtas 11 m baudinys. Jį realizavo prancūzas Antuanas Griezmanas (Antoine Griezmann, 45+2 min.).

Antrajame kėlinyje vokiečiams vėl niekaip nepavyko pasižymėti, o 72-ąją min. po varžovų gynėjų klaidos rezultatą padvigubino tas pats A. Griezmanas.

Su keturiais įvarčiais A. Griezmanas tapo rezultatyviausiu šių Europos pirmenybių žaidėju.

Rungtynėms teisėjavo 44-erių metų arbitras iš Italijos Nikola Ricolis (Nicola Rizzoli).

Finale sekmadienį Prancūzija žais su Portugalijos futbolininkais. Jie pusfinalyje 2:0 įveikė Velso vienuolikę.

* * *

Portugalija - Velsas

Pirmajame pusfinalyje Liono stadione trečiadienį Portugalijos rinktinė 2:0 (0:0) nugalėjo Velso komandą ir iškopė į finalą.

Pirmajame kėlinyje komandoms pasižymėti nepavyko, tačiau antrojoje susitikimo pusėje portugalai įrodė savo pranašumą.

50-ąją min. po kampinio kamuolį galva į Velso rinktinės vartus nukreipė Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), o 53-iąją min. Portugalijos komandos lyderis rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie Nanio (Nani) įvarčio.

K. Ronaldas Europos čempionatuose įmušė jau devynis įvarčius ir pagal šį rodiklį pasivijo rezultatyviausių visų laikų Europos pirmenybių žaidėjų klasifikacijoje pirmavusį prancūzą Mišelį Platini (Michel Platini).

Portugalijos rinktinė Europos čempionato finale žais antrą kartą. Ji dėl Senojo žemyno pirmenybių čempionės titulo kovojo ir 2004 metais.

Rungtynėms Lione teisėjavo švedas Jonas Eriksonas (Jonas Eriksson).

Kitame pusfinalyje ketvirtadienį žais Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės.

* * *

KETVIRTFINALIAI

Prancūzija - Islandija

Ketvirtajame ketvirtfinalyje Paryžiaus „Saint-Denis" stadione sekmadienį Prancūzijos rinktinė 5:2 (4:0) nugalėjo pirmenybių debiutantę Islandijos komandą ir pateko į pusfinalį.

Čempionato šeimininkai savo pranašumą įrodė jau pirmajame kėlinyje, per kurį pelnė keturis įvarčius be atsako. Tiksliais smūgiais pasižymėjo Olivjė Žiru (Olivier Giroud, 12 min.), Polis Pogba (Paul Pogba, 20), Dimitris Pajė (Dimitri Payet, 43) ir Antuanas Griezmanas (Antoine Griezmann, 45).

56-ąją min. rezultatą sušvelnino islandas Kolbeinas Sigtorsonas (Kolbeinn Sigthorsson),

o dar po trijų minučių antrąjį įvartį šiose rungtynėse pelnė O. Žiru.

Dar kartą atsilikimą Islandijos rinktinė sumažino 84-ąją min., kuomet tiksliai į vartus smūgiavo Birkiras Bjarnasonas.

Susitikimui teisėjavo 43-ejų metų arbitras iš Olandijos Bjornas Keipersas (Bjorn Kuipers).

Pusfinalyje 1984 ir 2000 metų Europos pirmenybių nugalėtoja Prancūzija žais su pasaulio čempione Vokietija.

* * *

Vokietija - Italija

Prancūzijoje vykstančio 15-ojo Europos futbolo čempionato („Euro-2016") trečiajame ketvirtfinalyje Bordo stadione šeštadienį pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė po 11 m baudinių serijos įveikė Italijos komandą ir pateko į pusfinalį.

Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0), o dramatišką baudinių seriją 6-5 laimėjo vokiečiai.

Pirmajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko sukurti pavojingų atakų. 65-ąją min. vokietis Mezutas Ezilis (Mesut Ozil) išvedė savo ekipą į priekį, bet 78-ąją min. už Žeromo Boatengo (Jerome Boateng) žaidimą ranka baudos aikštelėje skirtą 11 m baudinį realizavo ir rezultatą išlygino Leonardas Bonučis (Leonardo Bonucci).

Per papildomą laiką komandoms pasižymėti nepavyko.

Baudinių serijoje ekipoms teko atlikti net po devynis smūgius. Devintojo smūgio metu italo Matejaus Damjano (Matteo Damian) smūgį atrėmė vokiečių vartininkas Manuelis Nojeris (Manuel Neuer), o pergalingą įvartį pelnė Jonas Hektoras (Jonas Hector).

Susitikimui teisėjavo 40-metis arbitras iš Vengrijos Viktoras Kasajus (Viktor Kassai)

Pusfinalyje Vokietija žais su Islandijos ir Prancūzijos poros nugalėtoja.

* * *

Velsas - Belgija

Antrajame ketvirtfinalyje Lilio „Stade Pierre Mauroy" stadione penktadienį Velso rinktinė 3:1 (1:1) nugalėjo Belgijos komandą ir pateko į pusfinalį.

Susitikimo favoritais laikyti belgai aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 13-ąją min. išsiveržė į priekį po gražaus tolimo ir tikslaus Radžos Naingolano (Radja Nainggolan) smūgio. Vėliau Europos pirmenybių debiutantai Velso futbolininkai vis dažniau grasino varžovų vartams ir 31-ąją min. išlygino rezultatą. Po kampinio smūgiu galva pasižymėjo Ešlis Viljamsas (Ashley Williams).

55-ąją min. Velso žaidėjas Helas Robsonas Kanu (Hal Robson-Kanu) išvedė savo komandą į priekį, o 86-ąją min. tašką rungtynėse padėjo kitas Velso futbolininkas Semas Vouksas (Sam Vokes).

Susitikimui teisėjavo 39-erių metų slovėnas Damiras Skomina.

Pusfinalyje Velsas žais su Portugalijos rinktine. Portugalai ketvirtfinalyje baudinių serijoje 5-3 nugalėjo Lenkijos futbolininkus.

* * *

Lenkija - Portugalija

Pirmajame ketvirtfinalyje Marselio „Stade Velodrome" stadione ketvirtadienį Portugalijos rinktinė po 11 m baudinių serijos įveikė Lenkijos komandą ir tapo pirmąja pusfinalio dalyve.

Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių seriją 5-3 laimėjo portugalai.

Jau 2-ąją rungtynių minutę po Kamilio Grosickio perdavimo pasižymėjo Robertas Levandovskis (Robert Lewandowski) ir lenkai išsiveržė į priekį 1:0.

33-iąją min. rezultatą išlygino 18-metis portugalas Renatas Sančesas (Renato Sanches).

Antrajame kėlinyje ir per papildomą laiką komandoms pasižymėti nepavyko.

Baudinių serijoje portugalai taikliai smūgiavo visus penkis kartus, o lenko Jakubo Blaščikovskio (Jakub Blaszczykowski) smūgį atrėmė vartininkas Rujis Patrisijus (Rui Patricio).

Beje, 109-ąją min. rungtynes teko trumpam sustabdyti, nes į aikštę išbėgo vienos iš komandų gerbėjas.

Susitikimui teisėjavo 40-metis arbitras iš Vokietijos Feliksas Brychas (Felix Brych).

Prieš mačą tylos minute buvo pagerbtos teroro akto Stambule (Turkija) aukos.

Pusfinalyje Portugalija žais su Velso ir Belgijos poros nugalėtoja.

AŠTUNTFINALIAI

* * *

Pirmadienį debiutantė Islandijos rinktinė 2:1 (2:1) įveikė Anglijos komandą ir pelnė kelialapį į ketvirtfinalį.

Jau 4-ąją min. anglai išsiveržė į priekį - po islandų pražangos baudos aikštelėje prieš Rahymą Sterlingą (Raheem Sterling) 11 m baudinį realizavo Veinas Rūnis (Wayne Rooney).

Tiesa, džiaugtis Anglijos futbolininkams teko neilgai. Vos po dviejų minučių lygybę sugrąžino islandas Ragnaras Sigurdsonas (Ragnar Sigurdsson), o 18-ąją min. anglų vartininką Džo Hartą (Joe Hart) nuginklavo Kolbeinas Sichtoursonas (Kolbeinn Sigthorsson).

Nicos stadione vykusioms rungtynėms teisėjavo 39-erių metų slovėnas Damiras Skomina.

Islandijos rinktinė ketvirtfinalyje žais su čempionato šeimininke Prancūzijos komanda.

* * *

Pirmadienį Italijos rinktinė 2:0 (1:0) įveikė nugalėtojos titulą gynusią Ispanijos komandą.

Italai į priekį išsiveržė 33-iąją min. Baudos smūgį atlikęs Ederas pataikė į ispanų vartininką Davidą de Cheją (David De Gea), tačiau prie atšokusio kamuolio suskubęs Emanuelė Džakerinis (Emanuele Giaccherini) perdavė kamuolį Džordžui Kieliniui (Giorgio Chiellini) ir pastarasis jį pasiuntė į vartų tinklą.

Jau prasidėjus teisėjo pridėtam laikui, italų pergalę įtvirtino taiklus Graciano Pelės (Graziano Pelle, 90+1) smūgis.

„Stade de France" stadione Sen Deni vykusioms rungtynėms teisėjavo 39-erių metų turkas Džiuneitas Čakiras (Cuneyt Cak1r).

Italijos rinktinė ketvirtfinalyje žais su pasaulio čempione Vokietijos komanda.

* * *

Sekmadienį Belgijos rinktinė 4:0 (1:0) nugalėjo Vengrijos komandą ir pateko į ketvirtfinalį.

10-ąją rungtynių minutę pasižymėjo belgas Tobis Alderveireldas (Toby Alderweireld). Nors Belgijos futbolininkai turėjo žaidybinį pranašumą, antrojo įvarčio teko laukti iki 78-osios min., kuomet tiksliai į vartus smūgiavo Mišis Batšuajis (Michy Batshuayi). Dar po dviejų minučių rezultatą padidino Edenas Azaras (Eden Hazard), o galutinį tašką rungtynėse padėjo Janikas Karaskas (Yannick Carrasco, 90+1 min.).

Belgijos rinktinė pirmoji šiame čempionate per rungtynes pelnė bent keturis įvarčius.

Rungtynėms Tulūzos stadione teisėjavo 43-ejų metų serbas Miloradas Mažičius.

Ketvirtfinalyje belgai susitiks su Velso rinktine.

* * *

Sekmadienį pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė 3:0 (2:0) nugalėjo Slovakijos komandą.

8-ąją min. vokiečius į priekį išvedė Žeromas Boatengas (Jerome Boateng), o 43-iąją min. rezultatą padvigubino Marijus Gomesas (Mario Gomez). 63-ąją min. Vokietijos rinktinės pranašumą įtvirtino Julianas Draksleris (Julian Draxler).

14-ąją min. 11 m baudinio nerealizavo vokietis Mezutas Ozilas (Mesut Ozil).

Vokiečiai į varžovų vartus smūgiavo 19 kartų, o slovakai - septynis.

Lilio „Stade Pierre Mauroy" stadione vykusioms rungtynėms teisėjavo 35-erių metų arbitras iš Lenkijos Šimonas Marciniakas (Szymon Marciniak).

Ketvirtfinalyje Vokietija susitiks su Ispanijos ir Italijos poros nugalėtoja.

* * *

Sekmadienį šeimininkai prancūzai 2:1 (0:1) nugalėjo Airijos komandą ir pateko į ketvirtfinalį.

2-ąją minutę airius į priekį išvedė 11 m baudinį realizavęs Robis Bradis (Robbie Brady). Pirmajame kėlinyje Airija turėjo dar keletą galimybių padidinti pranašumą, bet jomis nepasinaudojo. Antrajame kėlinyje per tris minutes du įvarčius pelnė Antuanas Grizmanas (Antoine Griezmann, 58 ir 61 min.) ir prancūzai iškovojo sunkią pergalę.

66-ąją min. iš aikštės buvo pašalintas airis Šeinas Dafis (Shane Duffy).

Liono stadione vykusioms rungtynėms teisėjavo 44-erių metų arbitras iš Italijos Nikola Ricolis (Nicola Rizzoli).

Ketvirtfinalyje Prancūzija susitiks su Anglijos ir Islandijos poros nugalėtoja.

* * *

Šeštadienį Portugalijos rinktinė po pratęsimo 1:0 (0:0) nugalėjo Kroatijos komandą.

Pergalingą įvartį 117-ąją min. pelnė Rikardas Karesma (Ricardo Quaresma). Portugalai lemiamą ataką surengė atlaikę pavojingų kroatų atakų bangą. Kroatijos futbolininkai turėjo bent tris realias progas pasižymėti, bet portugalai apsigynė ir kontratakos metu išsiveržė į priekį.

Lanso „Stade Bollaert-Delelis" stadione vykusioms rungtynėms teisėjavo 45-erių metų ispanas Karlosas Velaskas Karbaljas (Carlos Velasco Carballo).

Ketvirtfinalyje Portugalijos komanda žais su Lenkijos komanda. Lenkai aštuntfinalyje po baudinių serijos 5:4 nugalėjo Šveicarijos ekipą.

* * *

Šeštadienį Velso rinktinė 1:0 (0:0) nugalėjo Šiaurės Airijos komandą.

75-ąją min. kamuolį į savus vartus nukreipė Šiaurės Airijos futbolininkas Garetas Makolis (Gareth McAuley). Jis nesėkmingai kištelėjo koją po Velso žaidėjo Gareto Beilo (Gareth Bale) perdavimo baudos aikštelėje.

Velso ir Šiaurės Airijos komandos Europos čempionate žaidžia pirmąjį kartą.

Paryžiaus „Parc des Princes" stadione vykusioms rungtynėms teisėjavo 45-ejų metų arbitras iš Anglijos Martinas Atkinsonas.

Ketvirtfinalyje Velso komanda žais su Vengrijos ir Belgijos poros nugalėtoja.

* * *

Šeštadienį Lenkijos rinktinė baudinių serijoje 5:4 nugalėjo Šveicarijos komandą ir pateko į ketvirtfinalį. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1).