Parlamentarai laimina idėją Klaipėdoje steigti universiteto ligoninę

Parlamentarai laimina idėją Klaipėdoje steigti universiteto ligoninę


Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kurios leistų Klaipėdoje įkurti universiteto ligoninę. Universitetinis ligoninės centras uostamiestyje būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės pagrindu.


„Iniciatyva kilo Seimo nariams ir Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM). Projektą paruošė SAM ir jį teikia 17 Seimo narių iš įvairių frakcijų. Šio įstatymo pagrindinis tikslas – sudaryti galimybę Klaipėdos universitetui tapti universiteto ligoninės steigėju. Tai reikštų, kad atsirastų galimybė iš Klaipėdoje egzistuojančių sveikatos priežiūros įstaigų įkurti universitetinį centrą.


Universitetinis ligoninės centras uostamiestyje būtų steigiamas Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Jūrininkų ligoninės pagrindu. Tų ligoninių infrastruktūra yra tokia, kad jos net sujungtos požeminiu tuneliu, bet taip susiklostė aplinkybės, kad viena ligoninė yra pavaldi savivaldybei, kita – ministerijai“, – pateikdamas projektą sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

REKLAMA


Iniciatyvą Klaipėdoje įkurti universitetinio lygio gydymo centrą parodė dalis uostamiesčio politikų ir tam regionui atstovaujantys parlamentarai.


Klaipėdos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos skyriaus pirmininkas, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, diplomatas Arvydas Pocius teigia, kad šiuo metu Klaipėdos regiono ligoninėse 11–12 paslaugų yra dubliuojamos.


„Tikrai nebegali tęstis situacija, kuomet Klaipėdos ligoninėse dubliuojamos paslaugos. Tai netikslingai bei neracionaliai naudojamos lėšos, kurios neužtikrina kokybės ir efektyvumo, kurio reikia. Šios įstatymo pataisos leis pritraukti investicijas, siekiant, kad gerėtų sveikatos priežiūros paslaugos ir jų prieinamumas miesto ir viso pajūrio regiono pacientams bei darbo sąlygos įstaigoje dirbančiam personalui“, – teigė parlamentaras A. Pocius.


Tuo metu Klaipėdos miesto Baltijos vienmandatėje išrinktas parlamentaras Audrius Petrošius teigia, kad pagal Seimui pateiktas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, universitetinės ligoninės dalininke galėtų būti aukštoji mokykla, vykdanti medicinos ar slaugos studijas. Šiuo metu galiojančiame įstatyme gali būti tik universitetas, vykdantis medicinos studijas. Klaipėdos universitete šiuo metu rengiami slaugos specialistai.

REKLAMA


„Skirtingai nei teigia kai kurie kolegos Seimo salėje, Klaipėdos universiteto, kaip galimo tokio centro steigėjo, slaugos studijų nuvertinti nereikėtų – tai labai svarbi sveikatos sistemos dalis. Manau, kad slaugos studijos universitetui yra pakankamas pagrindas būti visaverčiam centro steigėjui.


Noriu pabrėžti, kad mūsų prioritetas turėtų būti žmonių sveikata, gyvybės bei ligoninių personalo darbo sąlygos, o ne žongliravimas siaurais asmeniniais interesais. Universiteto ligoninės steigimas leistų ne tik išspręsti skirtingo pavaldumo ir interesų ligoninėse egzistuojančias problemas, bet ir sutaupius finansų nukreipti juos pacientų ir ligoninių personalo gerovei“, – teigia TS-LKD frakcijos narys A. Petrošius.


Už atitinkamas įstatymo pataisas per pateikimo procedūrą balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 32 parlamentarai.