„Philip Morris International“: jau greitai cigarečių nebeliks

„Philip Morris International“: jau greitai cigarečių nebeliks


Tarptautinės kompanijos „Philip Morris International“ (PMI) duomenimis, pirmą šių metų pusmetį suskaičiuota, kad visame pasaulyje jau 11,2 milijono rūkalių vietoj cigarečių pasirinko bedūmius gaminius. Todėl PMI konstatuoja, kad bedūmė ateitis sparčiai artėja ir yra akivaizdus technologinės pažangos rezultatas.  


Papildomą impulsą bedūmės ateities vizijai įgyvendinti suteikė šiemet liepą paskelbtas JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) sprendimas pripažinti PMI gaminamą kaitinamojo tabako sistemą IQOS modifikuotos rizikos tabako produktu (angl. modified risk tobacco product (MRTP).


Kompanija PMI už visuomenės sveikatos apsaugą atsakingai JAV agentūrai teikė visus mokslinių tyrimų duomenis, o FDA ekspertai trejus metus nuodugniai nagrinėjo ir vertino faktus, kol paskelbė sprendimą, kad tabako kaitinimo technologija ženkliai sumažina kenksmingų ir galimai kenksmingų cheminių medžiagų išsiskyrimą, nes nėra degimo proceso.


Įsipareigojusi kurti ateitį be dūmų, PMI siekia, kad iki 2025 metų cigarečių atsisakytų 40 mln. rūkančių suaugusiųjų visame pasaulyje. „2016 m. paskelbėme, kad kursime ateitį be dūmų. Nuo to laiko žengėme milžinišką žingsnį pirmyn tiek stiprindami organizacinius pajėgumus, tiek integruodami tvarumo principus į visus mūsų verslo transformacijos etapus“, – teigia PMI generalinis direktorius Andre Calantzopoulos.


A. Calantzopouloso teigimu, sulaukus tinkamo palaikymo iš priežiūros institucijų ir visuomenės, po 10-15 metų mažiau kenksmingi kaitinamojo tabako gaminiai išstums iš rinkos įprastas cigaretes ir prekyba jomis sustos daugelyje šalių.


Siekdama sumažinti tabako žalą, jau daugiau kaip dešimtmetį įmonė investuoja į mokslinius tyrimus ir novatoriškų produktų kūrimą ir vystymą. Pernai 98 proc. visų mokslinių tyrimų ir plėtros ir 71 proc. visų komercinės veiklos sąnaudų skirtos būtent bedūmiams produktams kurti ir vystyti.