Viena lankomiausių laisvalaikio erdvių Kaune bus saugesnė

Viena lankomiausių laisvalaikio erdvių Kaune bus saugesnė


Vaizdingoje Nemuno krantinėje Kaune šiuo metu montuojami ilgaamžiai ir saugūs atitvarai, kurie nusidrieks beveik 4 kilometrus.


Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovo Arnoldo Bukelio teigimu, jau pastatyta apie 200 tvirtų plieninių statramsčių, iš viso jų kas du metrus išsirikiuos daugiau kaip 1,8 tūkst. Konstrukciją sutvirtins metaliniai lynai ir masyvūs porankiai. Darbus planuojama užbaigti rudens pradžioje.


Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad tarp Nemuno salos ir Karaliaus Mindaugo prospekto įsiterpusią krantinę pamėgę pėstieji, bėgikai ir dviratininkai. Čia pernai baigta kloti nauja asfalto danga, iš pagrindų sutvirtinta ir pati krantinės konstrukcija. Užbaigus kapitalinį remontą, demontuoti seni neišvaizdūs, apsilaupę atitvarai. Planuota sekti Europos miestų pavyzdžiu, kuomet krantinės paprastai būna atviros. Vis dėlto neatmesta ir galimybė įrengti papildomas priemones, apsaugančias nuo įkritimo į vandenį.

REKLAMA


„Po šį pavasarį įvykusių nelaimių, kurių metu į upę įkrito keli žmonės (ELTA primena, kad buvo ir žuvusiųjų), priimtas sprendimas pastatyti saugius ir estetiškai atrodančius atitvarus. Jie bus tokio paties dizaino kaip ir esantieji ant tilto, vedančio į „Žalgirio“ areną“. Atitvarai ne tik apsaugos pėsčiuosius bei dviratininkus, bet tuo pačiu ir atliks estetinę funkciją – bus patrauklūs akiai ir puoš vaizdingą krantinę“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.


Praėjusią savaitę bendrovės „Kauno švara“ darbuotojai, pradėję montavimo darbus, juos tęs iki rudens. Atitvarų aukštis sieks apie 1,10 m. Naujieji atitvarai išsiskirs neigiamu posvyrio kampu – visa konstrukcija pasvirusi į krantinės pusę, tad praeiviams kils mažiau pagundų per juos lipti.


„Statramsčiai į krantinės dangą tvirtinami nerūdijančio plieno srieginiais strypais. Tuomet kas du metrus stovinčios atramos perveriamos metaliniais lynais, o ant viršaus, paprastai kalbant, pritvirtinamas turėklas“, – montavimo ypatumus paaiškino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

REKLAMA


Nemuno krantinės atitvarai gaminami Kauno rajone, naujoje bendrovės KMT gamykloje Ramučiuose. Čia išpjaunamos ir lankstomos statramsčių bei porankių dalys, atskirai įsigyjami plieniniai trosai.


„Plieną perkame iš Švedijos arba Belgijos, visada žiūrime, kad tai būtų aukščiausios kokybės žaliava. Tikslas – kad produktas tarnautų kuo ilgiau. Metalo lakštas keliauja į specialias stakles, kur su lazeriu išpjaunamos statramsčių ir porankių dalys. Jos vėliau lankstomos, suvirinamos ir nudažomos“, – apie gamybos procesą pasakojo įmonės bendrovės KMT vadovas Ąžuolas Kaminskas, pabrėždamas, kad visas procesas griežtai kontroliuojamas: po kiekvieno darbų etapo pildomi aktai, matuojami gaminių storiai, virinimo siūlės.