Seimas spręs dėl minimalaus atlyginimo: kokie pokyčiai siūlomi?

Seimas spręs dėl minimalaus atlyginimo: kokie pokyčiai siūlomi?


Darbo kodekse siūloma numatyti, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) turi būti ne mažesnė kaip 55 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.


Tokią Darbo kodekso pataisą antradienį ketina pateikti Seimui parlamentaras Valentinas Bukauskas.


Beje, ši pataisa buvo įregistruota dar 2018 metų pabaigoje. Ją taip pat parėmė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius, Kęstutis Bartkevičius, Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava.


Teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad MMA dydis būtų apskaičiuojamas atsižvelgiant į praėjusių metų ketvirtojo ketvirčio ir einamųjų metų pirmųjų trijų ketvirčių šalies vidutinio darbo užmokesčio vidurkį, kurį skelbia Statistikos departamentas.


Pagal Darbo kodekso pataisą, minimalųjį valandinį atlygį ir minimaliąją mėnesinę algą tvirtintų Vyriausybė.


Šiuo metu minimalųjį mėnesinį darbo užmokestį nustato Vyriausybė, gavusi Trišalės tarybos rekomendaciją ir atsižvelgdama į šalies ūkio vystymosi rodiklius bei tendencijas.


„Esama tvarka sudėtinga, nelanksti, neatitinka šiandienos dirbančiųjų apmokėjimo už darbą lūkesčių, todėl ją reikia tobulinti, susiejant minimalųjį darbo užmokestį su vidutiniu šalies atlyginimo dydžiu“, – sako Darbo kodekso pataisų iniciatorius Seimo narys V. Bukauskas.


Šiuo metu Darbo kodekse minimalioji mėnesinė alga nėra susieta su vidutiniu šalies darbo užmokesčio dydžiu.


Minimalųjį mėnesinį atlyginimą susiejus su vidutiniu darbo užmokesčiu, projekto autorių nuomone, būtų sudaromos palankesnės sąlygos mažų atlyginimų didėjimui, augtų gyventojų pajamos, didėtų vartojimas, plėstųsi gamyba.